Митрополит Лука очолив престольне свято в кафедральному соборі м. Черкаси (+ВІДЕО)

21 листопада 2023 року духовенство та парафіяни Архангело-Михайлівського кафедрального собору м. Черкаси відзначили престольне свято. На запрошення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, святкову Літургію очолив митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука у співслужінні архієпископа Фастівського Даміана, вікарія Київської єпархії, та єпископа Корсунь-Шевченківського Антонія, вікарія Черкаської єпархії. Архієреям співслужило духовенство Черкаської єпархії та гості у священному сані.

Перед початком Божественної літургії митрополита Луку в Соборному парку гостинно зустріли ігуменії жіночих монастирів Черкаської єпархії.

На богослужінні було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після читання Євангелія митрополит Лука звернувся до парафіян собору з архіпастирським словом. Архієрей розкрив значення молитовної допомоги Ангела Хранителя для кожного християнина. За словом архіпастиря, Ангел Хранитель постійно перебуває поруч із віруючою людиною.

“У сьогоднішньому Євангелії ми чуємо, як Христос свідчить, що бачив “сатану, що спав з неба, як блискавка” (Лк. 10:18). Це було падіння Денниці після його поразки в боротьбі з Ангелами”, – наголосив митрополит Лука.

На думку архієрея, війна добрих і злих ангелів триває досі. “Здійснюючи гріх, ми повстаємо проти Бога і проти Ангела Хранителя, прирікаючи себе на вічну смерть”, – упевнений архіпастир.

Владика переконаний, що спостерігаючи вчора за захопленням черкаського монастиря, черкащани на власні очі побачили обличчя диявола, який в особі агресорів напав і завдав каліцтва віруючим людям. При цьому, митрополит Лука закликав їх не нарікати, не сумувати і не мститися гонителям, а очищати серце покаянням і вдосконалювати своє духовне життя.

“Ми – воїни Христові. Ми не можемо перемогти диявола самостійно, а тільки за допомогою Божою. А диявол ніколи не зможе перемогти Бога. Він може знущатися над нами, наповнювати наші душі своїми слугами – бісами, але нічого не зможе зробити з нашою душею, якщо ми віддамо її в руки Божі”, – стверджує митрополит.

На закінчення своєї проповіді, архієрей закликав усіх очищати серце, щоб стати гідними особливого дару Божого в особі наших Ангелів Хранителів.

Наприкінці богослужіння відбувся Хресний хід навколо кафедрального собору, після якого архієреї з духовенством звершили молебень небесному покровителю храму – Архістратигу Михаїлу.

Після Літургії архіпастирі адресували віруючим черкащанам слова підтримки. Митрополит Лука зазначив, що митрополит Феодосій – сповідник нашого часу. “Всупереч усім звинуваченням на адресу Черкаського архіпастиря, з його вуст ніколи не лунало жодних політичних гасел, а тільки настанови про те, як врятувати безцінну і безсмертну душу”, – стверджує запорізький архіпастир.

Архієрей наголосив, що ненависть не може бути ознакою любові до Бога. “Ми – діти любові, і повинні намагатися дорожити своєю єдністю у Христі”, – сказав він.

Для зміцнення духовних сил віруючих черкащан у скорботний час гонінь митрополит Лука передав у дар кафедральному собору м. Черкаси ікону шанованого в Запорізькій єпархії священномученика Сергія Мелітопольського. Цей святий прийняв мученицьку кончину за вироком безбожної влади в 30-ті роки минулого століття.

Зі свого боку, єпископ Антоній, від імені керуючого Черкаською єпархією, подякував митрополиту Луці та архієпископу Даміану за відвідання Черкас у тривожний для черкаської пастви час.

Владика розповів про важливе свідчення очевидця кривавої розправи над захисниками монастиря Різдва Пресвятої Богородиці. Коли нападники жорстоко били парафіянина обителі, вони запитали в нього, до яких пір він захищатиме свою Церкву, на що той твердо відповів: “До самої смерті!”.

“Усі звинувачення на нашу адресу тільки підтверджують, що наша Церква – істинна. Нехай непохитна правда Божа, яка зберігається в Церкві, завжди буде відчуватися нами і проявлятися так, як проявилася вчора, під час захисту монастиря”, – підсумував єпископ Антоній.

Продовжуючи ці слова, митрополит Лука звернувся до черкащан: “Не бійтеся тих, хто вбиває ваше тіло, а бійтеся тих, хто вбиває вашу душу. Гоніння на Церкву спрямовані саме на вбивство наших душ. Будемо всі разом, єдиною стіною тримати оборону, захищаючи нашу віру!”.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Жовтень 2024