МОЩІ СВТ.МИКОЛАЯ В ЧЕРКАСАХ – СВЯТКОВА ЛІТУРГІЯ В КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ

19 грудня 2022 р., у день пам’яті свт. Миколая Чудотворця, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій очолив Літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси. Керуючому єпархією співслужили вікарій Одеської єпархії архієпископ Арцизький Віктор і вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній. Архієреям співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство собору.

На богослужінні, яке відбувалося при великому скупченні богомольців, у центрі храму перебував ковчег із частиною мощей свт. Миколая Чудотворця, привезений цими днями з Одеси до Черкас.

Наприкінці Літургії митрополит Феодосій виголосив проповідь про чудотворну допомогу свт. Миколая усім, хто звертається до нього зі щирою молитвою і вірою. За словом архієрея, цього святого вшановують не тільки християни, але навіть і представники інших релігій. Зокрема, в Туреччині, на території, де в давнину розташовувалася Лікія – місце служіння святителя Миколая, його шанують навіть мусульмани. Вони ставляться до святого з повагою, і нерідко звертаються до нього по допомогу. Архієрей зазначив, що православні християни, безумовно, ще більшою мірою можуть відчувати підтримку святителя Миколая. Він не тільки допомагає нам у життєвих потребах, а й напоумляє нас, спонукаючи до покаяння. Він суворий до грішників, але ця суворість ґрунтується на любові і вона приносить благі плоди виправлення і зміни людини.

Митрополит Феодосій звернув увагу пастви на те, що сьогоднішнє свято – особливе для православних черкащан. Святитель Миколай сьогодні як ніколи близький до жителів Черкащини, адже в Черкаси прибула частка мощей святого чудотворця. З благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, її привезли в Архангело-Михайлівський кафедральний собор вікарій Одеської єпархії архієпископ Арцизький Віктор. До початку січня святиня перебуватиме в різних благочиннях Черкаської єпархії і тисячі вірян зможуть прикластися до неї, помолившись свт. Миколаю.

У відповідь на слова подяки від митрополита Феодосія, архієпископ Віктор висловив переконаність у тому, що перебування частки мощей святого чудотворця на Черкащині виражає його невидиму присутність серед віруючих людей. Архієрей побажав усім стати свідками чудес у своєму житті, за молитвами святителя Миколая. “Попросимо святого, щоб він подарував диво для нашої багатостраждальної України, для міста Черкас і для кожного, хто потребує його допомоги”, – підсумував архієпископ Віктор.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії

« Апр