На свято Благовіщення архієпископ Феодосій звершив Літургію в Обиденному храмі на Теремках-1 та разом з парафіянами випустив в небо білих голубів

7 квітня, на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, вікарій Київської Митрополії архієпископ Боярський Феодосій звершив Божественну Літургію у Введенському Обиденному храмі на Теремках-1 в м. Києві. Високопреосвященному владиці співслужило духовенство храму. За Літургією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та єдність Православної Церкви. На завершення Літургії архієпископ Феодосій вимовив проповідь.

Після богослужіння, традиційно для дня Благовіщення, Високопреосвященний владика разом з духовенством храму, черницями, що несуть на парафії послух та маленькими парафіянами випускали в небо білих голубів. Цей історичний звичай символізує собою прагнення людської душі звільнитися від пут гріха за з’єднатися з небом.

Здавна на Русі існувала традиція в день Благовіщення відпускати на волю птахів. “Рідний звичай старовини”, як писав про нього Олександр Пушкін, у ХХ столітті після більшовицької революції згас і був відроджений тільки у 1990-і роки. Як відомо, білий голуб, який в усьому світі символізує добрі звістки і мир, є насамперед символом Святого Духа. А його білосніжні крила в церковному переданні можуть також символізувати чистоту та святість Пресвятої Богородиці. Тому саме в день Благовіщення при багатьох храмах православного світу після богослужіння в небо випускають білих голубів.

« Апр