Народний депутат: Силовики саботують розслідування побоїща та захоплення в Черкасах

За словами Артема Дмитрука, слідчі не діють, не виходять на зв’язок з адвокатами, відмовляються опитувати як потерпілих, так і бандитів, які захопили святиню.

У Черкасах правоохоронці саботують розслідування кримінальних справ проти людей, які били віруючих УПЦ і захоплювали монастир Різдва Богородиці, – пише у своєму телеграм-каналі народний депутат Артем Дмитрук.

Він зазначив, що проти бандитів відкрито 5 кримінальних проваджень – завдання легких і середніх ушкоджень та за фактом підробки документів для захоплення храму.

За словами політика, «слідчі не діють, не виходять на зв’язок з адвокатами, відмовляються опитувати як потерпілих, так і бандитів, які захопили святиню».

«Деякі справи наразі ведуться під контролем військової прокуратури, оскільки серед нападників були чинні військовослужбовці ЗСУ – командир 2-го штурмового батальйону 3 ОШБр Дмитро Кухарчук (позивний – «Сліп») та його заступник Ігор Зайчук. І навіть тут адвокатам не дають можливості ознайомитись із матеріалами!», – пише Дмитрук.

За його словами, «складається враження, що у захопленні монастиря брали участь не лише бойовики у формі, а й влада, і силовики. Саме вони сьогодні затягують розслідування справ і всіляко сприяють тому, щоб винні не зазнали справедливого покарання».

«Міністерство внутрішніх справ має дати чітке та виразне пояснення, чому досі ці бандити, які порушили Закон, не були допитані. Чому досі їм не було пред’явлено підозри? На відео, що розлетілися по всьому світу, чітко видно – хто бив, кого били та як били. Чому досі слідчі не дозволяють адвокатам ознайомитись із матеріалами справи? Скільки ще людей має постраждати, щоби виникла реакція відповідно до законів України?!», – пише народний депутат.

За матеріалами СПЖ