НЕХАЙ БУДЕ МИР! На Благовіщення духовенство і діти Черкас випустили в небо білих голубів

100 голубів миру випустили на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці біля Архангело-Михайлівського кафедрального собору м.Черкаси.

Із закликом «Нехай буде мир!» голуби взлетіли в черкаське небо з рук трьох архієреїв, соборного духовенства, дітей та парафіян .

Подія відбулася після святкової Літургії, яку очолив митрополит Черкаський і Канівський Феодосій у співслужінні вікаріїв архієпископа Золотоніського Іоанна, єпископа Корсунь-Шевченківского Антонія та кліриків собору.

«Білий голуб в усьому світі символізує собою добрі звістки і мир. Також він є символом Святого Духа, а його білосніжні крила – одночасно й символом чистоти Пресвятої Діви Марії. Історичний звичай випускати на Благовіщення птахів в небо являє собою також прагнення віруючої душі звільнитися від пут гріха і возз’єднатися з Небом духовним» – зазначив Керуючий Черкаською єпархією митрополит Феодосій.

Як відомо, на Русі здавна існувала традиція в день Благовіщення відпускати на волю птахів. Звичай старини у ХХ столітті, після більшовицької революції, згас і був відроджений тільки у 1990-і роки. Сьогодні в день Благовіщення при багатьох храмах православного світу після богослужіння в небо випускають білих голубів.