Нова жіноча чернеча громада на честь святої равноап. княгині Ольги з’явилася в Черкаській єпархії

На Черкащині, з благословення архієпископа Черкаського і Канівського Феодосія, заснована ще одна жіноча чернеча громада – на честь святої рівноапостольної княгині Ольги.

Громада складається з групи сестер у Христі, деякі з яких вже найближчим часом (протягом цього Великого посту) приймуть чернечий постриг. Громада влаштувалася в с.Плескачівка Смілянського району, неподалік від існуючого Свято-Олексіївського чоловічого монастиря Черкаської єпархії. Намісник монастиря архімандрит Олексій (Павленко) Указом архієпископа Феодосія призначений духівником новоствореної жіночої громади. Сестри ведуть відокремлене молитовне життя на власній великій земельній ділянці, на якій будуються чернечі келії і закладено фундамент храму на честь святої рівноапостольної княгині Ольги. Храм, проект якого оформлений в старо-візантійському стилі і повторює архітектурні форми деяких древніх храмів, які й по сьогоднішній день збереглися в Криму, свого часу був закладений ще покійним митрополитом Черкаським і Канівським Софронієм.

Сестри новоствореної монашої громади мають невелике підсобне господарство, розводять рибу у власному штучному ставку, вирощують фрукти і овочі.

Відвідуючи сестер і надаючи їм напуття, владика Феодосій побажав їм Божих благословень в створенні як внутрішнього, духовного життя, так і в облаштуванні майбутнього храму і інших будівель та господарства обителі. Якщо Господь благословить це починання, і сестринство розшириться і зміцніє духовно, то в Священний Синод Української Православної Церкви буде подано клопотання Керуючого Черкаською єпархією архієпископа Феодосія про благословення і заснування на базі Свято-Ольгинського сестринства повноцінного жіночого монастиря.

На сьогоднішній день в Черкаській єпархії діє 8 монастирів і дві чернечі громади: 7 жіночих і 3 чоловічих, в яких трудиться 221 насельник і насельниця, з яких 143 в постригу.