ОФІЦІЙНИЙ КОМЕНТАР Прес-секретаря Черкаської єпархії Суспільному телебаченню щодо відпадіння у розкол прот.Романа Личака

В деяких ЗМІ почали писати, що УПЦ на Черкащині «розправилась» зі священником, який «покинув її структуру і приєднався до ПЦУ». Пишуть, що цей священик «засудив агресію рф, і за це був заборонений в служінні».

Це, м‘яко кажучи, відверта неправда. Перехід протоієрея Романа Личака з с.Деньги Золотоніського району в альтернативну юрисдикцію – ПЦУ – було сприйняте нашим духовенством як зрадництво. Чи можна в тяжкий час зрадити своїй Батьківщині? Ні. А чи можна в такий час зраджувати своїй Церкві, яка дала тобі священний сан, право бути священником, посаду настоятеля парафії? Теж ні. Ці речі повністю аналогічні та неприпустимі для християнина.

Роман Личак був заборонений в священнослужінні саме за зраду Церкви: за порушення канонів Церкви, священицької присяги, клятвопорушення, крадіжку святих мощей, за ухилення в розкол в період війни. Що йому заважало, не зраджуючи своїй Церкві, включитися в добрі волонтерські справи єпархії, допомагати захисникам, теробороні, біженцям?

Адже Черкаською єпархією зараз надається постійна і всебічна допомога Збройним силам України, біженцям та всім, хто постраждав внаслідок війни. Тонни харчів, теплих речей, побутової техніки вже передано захисникам країни та біженцям. Передається допомога майже щодня. Наші храми цілодобово відкриті для тих, хто потребує захисту під час обстрілів. Просто зайдіть і подивіться на наші єпархіальні інформаційні ресурси.

Що заважало Роману Личаку самому піти в лави тероборони, як це зробили деякі наші священники Черкаської єпархії? Зробили, будучи вірними синами УПЦ, не зраджуючи своїй Церкві. Чи поїхати боронити країну на фронт, де в лавах захисників багато синів і дочок священнослужителів Української Православної Церкви, в тому числі з нашої єпархії? І ні у кого з них і в голову не прийходить покинути свою Церкву-Матір. Належність до УПЦ їм не тільки не заважає, але і допомагає боронити свою Батьківщину. Тому всім, хто знає ситуацію не із світських ЗМІ, а із життя, добре зрозуміло, що проблема тут не в Українській Православній Церкві, яку зрадив цей священник, проблема тут в самій людині.

Прес-секретар Черкаської єпархії
Української Православної Церкви