Святкування ювілею освячення Свято-Троїцького храму в с.Іркліїв Черкаської єпархії (+ВІДЕО)
18 вересня 2022 р., в Неділю 14-ту після П’ятидесятниці, в день пам’яті свв.прор. Захарії і прав. Єлисавети, в Свято-Троїцькому храмі с.Іркліїв Чорнобаївського благочиння Черкаської єпархії відбулося урочисте соборне богослужіння з нагоди 30-річчя закладки та 25-річчя освячення храму.
Божественну літургію очолив митрополит Полтавський і Миргородський Филип.
Його Високопреосвященству співслужили митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, вікарій Київської митрополії архієпископ Фастівський Даміан, вікарії Черкаської єпархії архієпископ Золотоніський Іоанн (будівничий та перший настоятель Свято-Троїцького храму) та єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній.
Преосвященним владикам співслужили секретар Черкаської єпархії прот.Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу прот.Сергій Чумак, благочинний Чорнобаївського округу прот.Валерій Русняк, настоятель храму прот.Іоанн Лавришин та духовенство єпархії.
Після читання Євангелія митрополит Феодосій вимовив проповідь.
На сугубій єктенії була піднесена молитва за мир в Україні та єдність Православної Церкви.
Після закінчення Літургії митрополит Филип привітав Свято-Троїцьку парафію з ювілеєм, поіменно відзначивши духовенство та парафіян, що стояли у витоків храмобудівництва. В свою чергу, владика Феодосій подякував митрополиту Филипу і Преосвященним архіпастирям за спільні молитву та святкування 25-річчя освячення Іркліївського Свято-Троїцького храму.
На завершення, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, за заслуги перед Українською Православною Церквою фундатор Свято-Троїцького храму архієпископ Золотоніський Іоанн був відзначений високою церковної нагородою – орденом УПЦ преподобного Нестора Літописця, а сьогоднішній настоятель храму прот.Іоанн Лавришин – орденом УПЦ святителя Луки, архієпископа Кримского. Також церковні нагороди отримали благодійники парафії.
Історична довідка:
Село Ірклі́їв було засноване в 1608 році. Першу письмову згадку про про Іркліїв знаходимо в Люстрації староств Київського воєводства Речі Посполитої від 1616 року.
Відповідно до актів XVII ст., Іркліїв – це вже містечко «Арклій», а за народною вимовою «Вирклій» Золотоніського повіту, Полтавської губернії.
В Ірклієві вісім днів перебував Богдан Хмельницький, За твердженнями істориків, гетьман проводив перемовини з польськими та московськими послами. Саме тут він підписав кілька своїх універсалів.
До революції в Ірклієві було декілька храмів: Миколаївський – 1783 року побудови, Троїцький – 1884 року, Успенський – 1892 року, та кладбищенський, Іллінський.
В 1930 році Миколаївський храм було перероблено на клуб, а через два роки розібрано. Інші ж храми були закриті і сплюндровані.
На початку 1990-их років в Ірклієві відроджується парафіяльне життя завдяки депутату ВР України, меценату і головному будівничому нового храму Луці Олексійовичу Іваніщенко (+2003), який взяв на себе головний тягар у зведенні церкви. Закладка храму відбулася 11 жовтня 1992 року.
Настоятелем парафії був призначений насельник Києво-Печерської Лаври священноінок Сергій Вахнюк, який в мантійному постризі отримав ім’я Іоанн (майбутній архієпископ Золотоніський Іоанн).
Через 5 років, 18 жовтня 1997 року відбулася значна подія в духовному житті Іркліївців – освячення двопрестольного Свято-Твоїцького храму з боковим правим приділом на честь Успіння Пресвятої Богородиці.
Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії
Количество просмотров: 126
Цей запис також доступний на: Russian