Постраждала під час акції “активістів” іконописець нагороджена відзнакою “За вірність Церкві та мужність”

9 червня 2024 року, після Літургії у Спасо-Преображенському храмі мікрорайону Дахнівка у м. Черкаси, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звернувся зі словом підтримки до Надії Анатоліївни Чернявської – іконописця, яка постраждала під час хуліганської акції радикалів біля Соснівського районного суду м. Черкаси.

Незважаючи на проблеми зі здоров’ям і зламану на акції руку, героїчна жінка прийшла на богослужіння, щоб помолитися разом із черкаськими вірянами та сестрами милосердя Марфо-Маріїнського сестринства.

“Своїми вірністю і стоянням за Церкву, будучи жінкою, Ви являєте подвиг мужності, який не завжди властивий навіть чоловікам”, – підкреслив у своєму зверненні митрополит Феодосій.

За мужність, проявлену жінкою, керуючий Черкаською єпархією удостоїв Надію Анатоліївну Чернявську вищої єпархіальної нагороди – відзнаки “За вірність Церкві та мужність”, побажавши їй якнайшвидшого одужання і спасіння душі.

Нагадаємо, що Надія Чернявська, яка прийшла до Соснівського районного суду м. Черкаси 6 червня, щоб підтримати митрополита Феодосія на черговому судовому засіданні, отримала травму під час хуліганських дій агресивно налаштованих “активістів”. Провокатори всіляко намагалися ображати віруючих черкащан, обзивали їх і штовхали.

За словами Надії Анатоліївни, провокатори вкотре штовхнули потерпілу, і вона при падінні поламала руку зі зміщенням кістки.

Побої з постраждалої було знято в медичному закладі. За цим фактом поліцією було порушено кримінальне провадження, яке детально визначатиме перебіг подій, що призвів до тяжкої травми під час хуліганської акції.

Постраждала жінка – не тільки багаторічна парафіянка Черкаського кафедрального собору, а й талановитий іконописець, церковний архітектор, старший педагог єпархіальної іконописної школи, що випустила безліч обдарованих учнів.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Июнь 2024