Працівники СБУ вручили керуючому Черкаською єпархією підозру

Працівники СБУ вручили керуючому Черкаською єпархією підозру за поширення інформації про захоплення монастиря на честь Різдва Пресвятої Богородиці у м. Черкасах.

23 лютого 2024 року на Telegram-каналі Служби безпеки України з’явилося повідомлення про вручення митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію четвертої підозри за ст. 161 ККУ. Причиною цього стало поширення ієрархом інформації про захоплення монастиря на честь Різдва Пресвятої Богородиці у м. Черкасах. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Поширювану архієреєм інформацію про акт рейдерства, в ході якого агресивні молодики, проникнувши на територію обителі, штовхали та жорстоко побили віруючих, працівники СБУ назвали фейком.

Окрім того, владику Феодосія звинувачують у тому, що він «намагався дискредитувати священнослужителів інших конфесій» та «записував деструктивні відеозвернення».

В пресслужбі СБУ повідомили, що наразі вирішується питання щодо зміни запобіжного заходу митрополиту Феодосію на більш суворий. Наразі владика перебуває під нічним домашнім арештом.

Також в СБУ заявили, що ієрарху загрожує до 8 років ув’язнення.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ

Липень 2024