Православна Черкащина вітає свого архіпастиря з ювілеєм (+ВІДЕО)

1 вересня 2024 року, в Неділю 10-ту після П’ятидесятниці, в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси було звершено Божественну літургію. Цього разу недільне богослужіння стало по-особливому радісним для православних черкащан, адже Керуючий Черкаською єпархією митрополит Черкаський і Канівський Феодосій відмічає своє 50-річчя. Щоб привітати Владику з ювілеєм до кафедрального собору прибули численні віруючі, духовенство та ігуменії жіночих монастирів Черкащини.

Перед початком богослужіння в Соборному парку ювіляра тепло зустрічала вдячна паства. Вихованці Духовно-просвітницького центру Черкаської єпархії та православної гімназії імені прп. Сергія Радонезького адресували архієрею творчі привітання.

На Божественній Літургії, яку очолив митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, йому співслужили вікарні архієреї: архієпископ Золотоніський Іоанн та єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, священнослужителі Черкаської єпархії та гості у священному сані.

На богослужінні було піднесено сугубу молитву про здоров’я Керуючого єпархією.

Після Євхаристійного канону митрополит Феодосій звершив дияконську хіротонію над іподияконом Михаїлом Столяровим.

Після богослужіння, від імені черкаського духовенства, ювіляра привітав секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, побажавши архіпастирю міцності душевних і тілесних сил для самовідданого служіння Христовій Церкві.

Подякувавши за привітання, митрополит Феодосій закликав духовенство та богомольців міцно стояти в Православній вірі та завжди слідувати канонам Православної Церкви, долаючи, з Божою допомогою, духовні випробування сьогодення.

Після богослужіння Владику митрополита сердечно вітали з ювілеєм матінки ігуменії, сестри Марфо-Маріїнської обителі милосердя та парафіяни, адресуючи архіпастирю щирі побажання довголіття, терпіння, мужності та витримки.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Вересень 2024