Предстоятель УПЦ звершив Літургію у храмі Північного київського вікаріатства

17 грудня, у день пам’яті святих великомучениці Варвари та преподобного Іоанна Дамаскіна, Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в храмі святої великомучениці Варвари, що розташований на території Київської обласної клінічної лікарні.

Його Блаженству співслужили: намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел; митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр; архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим; керуючий Північним вікаріатством м.Києва, єпископ Боярський Феодосій; єпископ Ірпінський Климент, а також духовенство парафії.

Під час Літургії Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

Ікона св. вмч. Варвари

Свята великомучениця Варвара народилася і постраждала у м.Іліополі, що на території сучасної Сирії. У юному віці дівчина прийняла християнство – над нею звершив таїнство Хрещення священик з Олександрії, який був проїздом в Іліополі. Дізнавшись про це, батько Варвари ім’ям Діоскор відрікся від неї, а після тортур над мученицею власноруч відсік їй голову. У VI столітті мощі святої Варвари були перенесені до Константинополя. Згодом, у ХІІ столітті донька імператора Олексія Комнина, вступаючи в шлюб з руським князем Михаїлом Ізяславовичем, перевезла їх у Київ.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Після одпусту відбувся короткий молебень перед іконою святої великомучениці Варвари.

На завершення Божественної літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав усіх присутніх з престольним святом Свято-Варваринської парафії. Зі словом вітань до духовенства і громади храму звернувся також митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Свято-Варваринська парафія столиці була утворена у 2005 році з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (+ 2014, Сабодана). Через три токи Його Блаженство освятив наріжний камінь та місце під будівництво храму на честь святої великомучениці Варвари на території Київської обласної клінічної лікарні. У 2011 році відбулося освячення головного накупольного хреста, яке звершив намісник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський та Чорнобильський Павел.

За матеріалами Інформаційного відділу УПЦ

« Мар