Престольне свято Архангело-Михайлівського кафедрального собору в м.Черкаси

21 листопада 2022 р., у день Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, на запрошення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, Літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси очолив Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Його Високопреосвященству співслужили митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, вікарій Черкаської єпархії архієпископ Золотоніський Іоанн, вікарій Бориспільської єпархії єпископ Згурівський Амвросій, вікарій Київської єпархії єпископ Вишневський Спиридон і вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній. Сонму архієреїв співслужило духовенство Київської, Бориспільської та Черкаської єпархій. За богослужінням також молилися ігуменії жіночих монастирів Черкаської єпархії з сестрами.

На Літургії було піднесено сугубу молитву про мир в Україні.

Після читання Євангелія митрополит Антоній звернувся до парафіян собору зі словом проповіді, в якій пояснив зміст прочитаного уривка зі Священного Писання про бесіду Господа Іісуса Христа з сімдесятьма учнями. Владика наголосив, що в усі часи для Церкви був і залишається тільки один ідеал – Христос, і перед Нею стоїть тільки одне завдання – спасіння і обоження людини. Саме такий стан душі християн призводить до того, що їхні імена, за словом Спасителя, “написані на небесах” (Лк. 10:20).

На прохання митрополита Феодосія, після Великого входу митрополит Антоній звершив ієрейську хіротонію над кліриком Черкаської єпархії дияконом Артемієм Дзинзусом.

Наприкінці Літургії відбувся Хресний хід навколо кафедрального собору з молитвою до Архістратига Михаїла та всіх Ангелів, які моляться біля Престолу Божого за наше спасіння. Після Хресного ходу Керуючий справами УПЦ передав усім учасникам богослужіння благословення від Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та привітав духовенство і парафіян собору з престольним святом. Владика побажав кожному відчувати молитовну допомогу своїх Ангелів-Хранителів і не віддаляти їх від себе гріховними вчинками.

Митрополит Антоній адресував митрополиту Феодосію слова подяки за організацію значущої для всієї нашої Церкви події – перенесення гробу з часткою мощей прпмч. Макарія Канівського з Черкас до Переяслава, що стало видимим знаком молитовної підтримки цього святого переяславській пастві у важкі часи.

Зі свого боку митрополит Черкаський і Канівський Феодосій подякував митрополиту Антонію за відвідування Черкас у день престольного свята Архангело-Михайлівського кафедрального собору. Також митрополит Феодосій від імені всієї Черкаської єпархії просив високого гостя прийняти вищу єпархіальну нагороду – відзнаку “ЗА ВІРНІСТЬ ЦЕРКВІ ТА МУЖНІСТЬ”.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії

Жовтень 2024