У Черкасах молитовно відзначили 78-му річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
8 і 9 травня, у дні пам’яті Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у Черкаській єпархії були звершені особливі богослужіння. Жителі Черкаської області з перших днів війни відчули важкі наслідки нападу фашистської Німеччини на Радянський Союз. Вони пережили безліч страшних подій воєнного часу: запеклу оборону і здачу Черкас німецьким військам влітку 1941 року, період окупації 1941-1943 років і важке визволення, що тривало цілий місяць взимку 1943 року.
Черкаси стали третім містом України, після Києва та Одеси, яке в 1941 році довго не могли захопити німецькі війська. А військова кампанія з вигнання нацистських окупантів із міста дала змогу заволодіти значним вузлом оборони німців на Дніпрі та утворення плацдарму оперативного значення на правому березі. А це, своєю чергою, відкрило можливість успішному проведенню радянськими військами Корсунь-Шевченківської операції, що в німецьких історичних джерелах має назву “Черкаський котел”.
У пам’ять про героїв – захисників Черкащини в роки Великої Вітчизняної війни, в обласному центрі відбулися заупокійні богослужіння, на яких було піднесено молитви за всіх, хто спочив на полях боїв та постраждав під час воєнного лихоліття. З благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, 8 травня міське духовенство звершило заупокійну панихиду на пагорбі Слави, після якої священики поклали живі квіти до меморіалу загиблим захисникам Черкащини.
9 травня в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси було звершено панихиду за спочилими черкащанами – учасниками Великої Вітчизняної війни. Богослужіння очолив секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк у співслужінні духовенства собору.
Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ
Количество просмотров: 54
Цей запис також доступний на: Russian