У Черкасах відбулося свято Сім’ї, любові та вірності (+ВІДЕО)

9 липня 2023 р., з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси відбулися святкові заходи, присвячені Дню сім’ї, любові та вірності. Це свято традиційно відзначається на початку липня, коли Церква молитовно згадує подружній союз святих благовірних князів Петра і Февронії – небесних покровителів сім’ї.

Зранку в кафедральному соборі відбулася Божественна літургія, яку, з благословення митрополита Феодосія, очолив секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк у співслужінні благочинного Черкаського округу протоієрея Сергія Чумака, голови Відділу у справах сім’ї Черкаської єпархії протоієрея Іоанна Чічіни та міського духовенства.

На Літургії було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь. Також на богослужінні звучали особливі молитви до Бога і благовірних князів Петра і Февронії за збереження і благословення православних сімей.

Наприкінці Літургії до віруючих звернувся клірик Черкаської єпархії протоієрей Ігор Басюк. Священик звернув увагу на те, що інститут сім’ї створений Самим Богом і християни покликані захищати його від зазіхань чужих Православ’ю соціальних ідеологій. Ієрей Ігор закликав усі сім’ї зберігати єдність поколінь, а також зазначив, що Бог створив Церкву як єдину, велику сім’ю. Саме в цьому, за словом священика, полягає сила християнства.

Після Літургії відбувся соборний молебень св. благ. князям Петру і Февронії перед іконою з часткою їхніх мощей. Після закінчення спільної молитви, до парафіян собору звернувся голова Відділу у справах сім’ї Черкаської єпархії протоієрей Іоанн Чічіна. “Суспільство народжує сім’ю, а сім’я творить суспільство. Від того, яку людину виховає сім’я, залежатиме стан усього суспільства. А щасливою сім’я може бути тільки тоді, коли всі її члени перебувають у духовній гармонії з Богом”, – зазначив священик.

Після закінчення молебню всі його учасники отримали в дар невеликі ікони небесних покровителів сім’ї з благословенням від їхніх чесних мощей.

Потім на території кафедрального собору відбувся святковий концерт, присвячений Дню православної сім’ї. Перед початком заходу з вітальним словом виступив благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак. Священик передав усім привітання і благословення від керуючого Черкаською єпархією митрополита Феодосія.

Протоієрей Сергій зазначив, що з 2020 року в Черкаській єпархії надається особлива допомога і підтримка багатодітним сім’ям. Єпархіальний відділ у справах сім’ї регулярно проводить просвітницькі бесіди про сім’ю та здоровий спосіб життя серед черкащан, пояснює духовні засади взаємовідносин між подружжям, батьками та дітьми, організовує сімейні свята. Своєю чергою, відділ із церковної благодійності та соціального служіння Черкаської єпархії опікується розв’язанням матеріальних проблем малозабезпечених родин. Нужденних своєчасно забезпечують одягом, продуктами харчування та медикаментами.

“Сьогоднішнє свято – гарний привід для того, щоб зібратися всією сім’єю, сказати один одному теплі та приємні слова. Молитовна підтримка від рідних допомагає нам долати будь-які життєві труднощі. Ми віримо, що наші родини будуть міцними та щасливими. А там, де буде міцна і щаслива сім’я – там буде міцне, щасливе і благословенне суспільство”, – справедливо підсумував протоієрей Сергій.

Далі відбувся концерт, у якому взяли участь творчі колективи Черкащини. Наприкінці заходу всі його учасники були нагороджені подячними грамотами Відділу у справах сім’ї Черкаської єпархії.

Не тільки сформовані сім’ї об’єднало сьогоднішнє свято в Черкасах. Воно також з’єднало серця молодих людей, які побажали укласти між собою союз любові та вірності. Під час концерту приємним сюрпризом стала публічна пропозиція руки і серця від молодого парафіянина кафедрального собору Романа Пушкаря своїй обраниці Ангеліні Чічіні – доньці голови Сімейного відділу Черкаської єпархії протоієрея Іоанна Чічіни. Незабаром молоді створять сім’ю, покликану стати для них осередком духовності та благочестя.

Також, у рамках святкових заходів, на території Архангело-Михайлівського кафедрального собору м.Черкаси, з благословення митрополита Феодосія, відбувся благодійний ярмарок, на якому православні сім’ї Черкащини реалізовували працю своїх рук з благою метою – допомогти в лікуванні дітей, які потребують нашої любові та підтримки. Усі кошти, зібрані під час його проведення, будуть перераховані на допомогу онкохворим дітям.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Вересень 2024