У Красногірському Золотоніському монастирі Черкаської єпархії відбулися урочистості престольного свята (+ВІДЕО)

13 липня 2024 року, в день прославлення свт. Софронія Іркутського, на запрошення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, Божественну літургію в престольне свято Свято-Покровського Красногірського жіночого монастиря очолив Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Його Високопреосвященству співслужили митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Миколай; архієпископ Городницький Олександр, вікарій Київської митрополії, а також вікарії Черкаської єпархії: архієпископ Золотоніський Іоанн та єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, благочинний у справах монастирів.

Архієреям співслужило духовенство Черкаської та Бориспільської єпархій, а також гості у священному сані.

На Літургії молилися настоятелька Свято-Покровського Красногірського монастиря ігуменія Арсенія з сестрами, а також настоятелька Свято-Троїцького Мотронинського монастиря ігуменія Іларія.

Під час богослужіння було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після читання Євангелія митрополит Антоній звернувся до сестер обителі та численних прочан зі словом проповіді. Архієрей підкреслив, що саме на Черкащині, у Красногірському монастирі, починався духовний шлях свт. Софронія Іркутського – видатного захисника Православ’я. Тут він був послушником і в цій обителі формувався благочестивий образ його віруючої душі.

Архіпастир також звернув увагу черкащан на необхідності прагнення християнина до святості. Владика підкреслив, що святість – це завжди шлях проти течії. Це спосіб життя, що відрізняє віруючу людину від усіх інших. Шлях до святості, на думку митрополита Антонія, – це шлях духовних змін. “Потрібно очищати свою душу, щоб промінь божественної благодаті яскраво засяяв у ній”, – закликав вірян архієрей.

Після Літургії відбувся багатолюдний Хресний хід територією обителі, після якого архієреї з духовенством звершили святковий молебень свт. Софронію Іркутському.

Після закінчення богослужіння митрополит Антоній звернувся до прочан із вітальним словом. “Сьогодні тут, на святкових урочистостях, нас об’єднали віра в Бога і вірність Церкві” – наголосив Керуючий справами УПЦ, зазначивши, що саме вірність Церкві зараз стає однією з головних чеснот християнина.

Високий гість також сердечно подякував митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію за запрошення на богослужіння престольного свята Красногірського монастиря. Висловивши підтримку архієрею, який перебуває під цілодобовим домашнім арештом, митрополит Антоній наголосив, що митрополит Феодосій зараз уособлює собою гнану Церкву: незаслужено обмовлену, сплюндровану й засуджену.

“Головне призначення Церкви – постійно нагадувати людині, що вона улюблена Богом і сама покликана любити Бога. І в нинішніх випробуваннях Церква обов’язково переможе, тому що в ній перемагає Бог!” – впевнено підсумував митрополит Антоній.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Август 2024