Утреня з чином погребіння Плащаниці в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси

14 квітня 2023 р., у Велику П’ятницю, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Утреню з чином погребіння Плащаниці в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси. Архіпастирю співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство собору.

На богослужінні було прочитано 17-ту кафізму з похвалами перед винесеною в центр собору Святою Плащаницею.

Наприкінці Утрені відбувся Хресний хід навколо кафедрального собору зі співом Трисвятого. Єпископ Антоній, разом із духовенством і парафіянами, наслідуючи благочестивих мужів Іосифа і Никодима, звершили чин поховання Плащаниці.

***
Страсна П’ятниця – день всесвітньої жалоби. Сьогодні Господь був розіп’ятий на Хресті. Свідки страти відчували різні почуття. Хтось плакав над бездиханним Тілом Іісуса, віддаючи Йому похоронні почесті. Хтось, навпаки, ревно бив себе в груди, радіючи, що прийшов кінець неугодному “самозванцю”.

До торжества божественної справедливості залишається зовсім небагато часу. Але вже того дня Всесвіт показав, що на Голгофі помер Син Божий.

Відбувається сонячне затемнення і землетрус. Від коливання землі розверзлися могили, і мерці воскресли, з’явившись у Єрусалимі. Під час богослужіння, в храмі роздерлася надвоє завіса, як свідчення укладення Нового завіту між Богом і людьми – договору, підписаного Кров’ю Відкупителя.

А потім настає тиша. У цій тиші таємні учні Іісуса, Іосиф і Никодим, кладуть Його Тіло в гроб, обвивають Його плащаницею і завалюють вхід до печери величезним каменем. Тепер уже ніщо не порушить мовчання, аж до радісної звістки про Воскресіння Христове.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Авг