Выбрать страницу

В КРАСНОГІРСЬКОМУ МОНАСТИРІ ЗОЛОТОНОШІ ВШАНУВАЛИ ОБРАЗ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ “ДУБЕНСЬКА”

Щороку в день Преполовення П’ятидесятниці Свято-Покровська Красногірська жіноча обитель поблизу Золотоноші вшановує образ Пресвятої Богородиці “Дубенська-Красногірська”. Свято на честь цієї чудотворної ікони було встановлено на згадку про збереження монастиря від пожежі та епідемії холери в другій половині XIX століття. Так ікона, що з’явилася в незвичайному місці – на дубі, стала згодом головною святинею Золотоніської обителі. Щороку до неї, як до живого джерела благодаті, стікається безліч паломників.

Цього року в день Преполовіння, 14 травня, вшанувати велику святиню в Покровський монастир Золотоноші прибули архієреї та духовенство з різних єпархій. На запрошення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія святкові урочистості в обителі очолив Керуючий справами Української Православної Церкви – митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Його Високопреосвященству співслужили митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, вікарій Київської єпархії архієпископ Городницький Олександр, вікарій Черкаської єпархії архієпископ Золотоніський Іоанн, архієпископ Тульчинський і Брацлавський Сергій та вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній.

Сам керуючий єпархією митрополит Черкаський і Канівський Феодосій у церковних урочистостях узяти участі не зміг, тому що на цей день Придніпровським судом м. Черкаси було призначене засідання, в якому митрополита Феодосія судять за статтею 161 Кримінальго кодексу України *.

У день Преполовіння на богослужінні в Красногірській обителі було піднесено сугубі молитви за Церкву, що потерпає від гонінь в Україні.

Після читання Євангелія митрополит Антоній звернувся до парафіян і паломників монастиря з архіпастирським словом. Привітавши прочан зі святом, архієрей зазначив, що Преполовіння П’ятидесятниці символізує собою як біблійний шлях від події Воскресіння Христового до Дня Святої Трійці, так і особистий, часто тернистий, духовний шлях людини до Бога. На цьому шляху православного християнина зміцнює Божественна благодать, яку він отримує через прилучення до церковних Таїнств.

“Духовне життя – це постійний рух від гріха до святості, від темряви до світла, від рабства до свободи”, – наголосив Керуючий справами УПЦ.

Наприкінці Літургії було звершено молебень перед чудотворною іконою Пресвятої Богородиці “Дубенська-Красногірська”, після чого всі учасники богослужіння пройшли Хресним ходом територією обителі. На монастирському кладовищі було звершено заупокійну літію на могилі митрополита Ніжинського і Прилуцького Іринея (Семко). Також за багаторічною традицією монастиря під час святкової молитовної ходи були окроплені святою водою келії його насельниць.

* ДОВІДКА

Судять архіпастиря Черкащини за доносом до СБУ колишнього священика жіночого монастиря Різдва Богородиці в Черкасах Йосипа Засанського, який пішов з УПЦ і сприяв кривавому захопленню обителі в листопаді 2023 року. Тоді людьми в камуфляжі було побито побратимів-священиків Засанського, у декого з них було поламано щелепи, руки і ноги, а черниць вигнано зі своїх келій на вулицю. Сам Йосип Засанський при цьому став одноосібним “господарем” у будівлях спорожнілої чернечої обителі. Тепер він намагається засудити митрополита Феодосія за опір незаконним діям рейдерів.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Количество просмотров: 87

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Май 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!