Выбрать страницу

В ООН ПЕРЕДАНО ДОКАЗИ НЕОБҐРУНТОВАНОСТІ ТА УПЕРЕДЖЕНОСТІ КРИМІНАЛЬНИХ ЗВИНУВАЧЕНЬ ПРОТИ МИТРОПОЛИТІВ УПЦ

12 березня 2024 року голова правозахисної організації із консультативним статусом при Економічній та Соціальній Раді ООН “Public Advocacy” Олег Денисов прийняв участь у тематичному засіданні щодо положення правозахисників 55 регулярної сесії Ради із прав людини ООН, яка проходить в Женеві із 26 лютого по 5 квітня 2024 року. Варто зазначити, що ця правозахисна організація є складовою частиною міжнародного правозахисного об’єднання “Церква проти ксенофобії та релігійної дискримінації”.

Протягом обговорення представники держав – учасниць ООН підтверджували свою готовність гарантувати правозахисникам належний захист та умови для їх діяльності, як це передбачено міжнародним правом та стандартами ООН, критикували випадки необгрунтованих арештів, тримання під вартою, відкриття кримінальних справ, відмов у наданні віз та обмеження свободи слова, які мають місце у певних країнах.

В цей же день, 12 березня 2024 року відбулась зустріч голови правозахисної організації “Public Advocacy” Олега Денисова із Спеціальним доповідачем із положення правозахисників ООН Mary Lawlor, якій було передано звернення правозахисної організації та матеріали щодо фактів відкриття кримінальних справ відносно митрополита Черкаського та Канівського Феодосія (Снигірьова), митрополита Павла (Лебедя), митрополита Лонгіна (Жар) та митрополита Тульчинського та Брацславського Іонафана (Єлецьких). Усі перелічені митрополити за характером своєї діяльності є правозахисниками, адже вони відстоюють права вірян УПЦ, закликають до припинення правопорушень, звертаються до судових та правоохоронних органів в інтересах своїх єпархій, а митрополит Феодосій (Снігірьов) є правозахисником, який здійснює свою діяльність в ООН.

Спеціальному доповідачу ООН були передані копії заяв митрополита Феодосія протягом 54 та 55 сесій Ради із прав людини ООН, листи від єпархій УПЦ, скарги релігйних організацій УПЦ, юридичний висновок щодо законопроекту 8371.

Було привернуто увагу Спеціального доповідача ООН із положення правозахисників до фактів жорстокого побиття митрополита Лонгіна (Жар), повідомлень ЗМІ про арешт одного із його адвокатів та смерть іншого адвоката внаслідок отруєння.

Голова правозахисної організації “Public Advocacy” висловив занепокоєння тим, що систематичні вимоги влади щодо посилення запобіжних заходів митрополиту Черкаському та Канівському Феодосію є способом тиску із метою припинити його свідчення про порушення прав вірян УПЦ в ООН. При цьому держава Україна повинна навпаки, створити умови для безперешкодної правозахисної дільності мирополита Феодосія, як це і передбачено Декларацією ООН про правозахисників, про підтримку якої Україна постійно заявляє на міжнародних заходах.

Подальша робота із Спеціальним доповідачем ООН щодо ситуацій із правозахисниками буде продовжена НУО “Public Advocacy” і Міжнародним правозахисним об’єднанням “Церква проти ксенофобії та релігійної дискримінації” відповідно до регламентів ООН, які передбачають обов`язки Спеціальних доповідачів ООН розглядати скарги про порушення прав людини.

Протягом заходу в системі ООН буди розповсюджені письмові заяви митрополита Черкаського та Канівського Феодосія та Олега Денисова щодо положення правозахисників в Україні.

В той же день голова НУО “Public Advocacy” Олег Денисов прийняв участь у івенті, організованому в межах заходів 55 сесії РПЛ ООН правозахисною організацією Human Rights Watch щодо стану дотримання прав людини в Україні.

За матеріалами офіційного сайту NGO PUBLIC ADVOCACY

Количество просмотров: 38

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!