В ООН визнали дії влади щодо УПЦ порушенням прав людини

Дії української влади щодо УПЦ внесли до переліку порушень прав людини в доповіді Верховного комісара ООН.

4 жовтня 2023 року Офіс Верховного комісара ООН опублікував доповідь про порушення прав людини в Україні в період з 1 лютого по 31 липня 2023 року. У своєму звіті, опублікованому на сайті Верховного комісара, ООН визнала порушенням прав людини дії української влади щодо УПЦ.

В ООН заявили, що ними було задокументовано 10 випадків фізичного насильства та 6 випадків погроз, що виникли внаслідок конфліктів між парафіянами різних конфесій (ПЦУ та УПЦ, – Ред.).

Також у доповіді ООН міститься інформація про захоплення кафедрального собору УПЦ в Івано-Франківську, де рейдери ПЦУ застосували сльозогінний газ проти вірян і духовенства УПЦ. Там зазначили, що правоохоронці, які перебували за п’ять метрів від місця події, не запобігли насильству.

За даними ООН, унаслідок насильства над вірянами УПЦ кілька людей дістали поранення, щонайменше одного священнослужителя госпіталізували, а в жінки стався викидень після застосування сльозогінного газу.

«Після квітня кількість інцидентів (насильства, – Ред.) зменшилася, втім у липні був зафіксований один випадок насильства. Під час інциденту в Київській області поліції не вдалося запобігти зіткненню. Однак у кількох аналогічних інцидентах, задокументованих УВКПЛ, правоохоронні органи на місці вжили заходів щодо запобігання ескалації насильства», – йдеться в доповіді.

Крім того, до доповіді про порушення прав людини ООН занесла розірвання договорів із Києво-Печерською лаврою, обшуки силовиків у храмах і монастирях, підозри та запобіжні заходи щодо священнослужителів та ієрархів УПЦ.

«Кілька міських та обласних рад також заборонили “діяльність УПЦ” на відповідних територіях. Крім того, Міністерство культури та інформаційної політики достроково розірвало договір з УПЦ про використання державної Києво-Печерської Лаври, пославшись на порушення договору», – повідомили в ООН.

За матеріалами СПЖ

« Апр