Вечірнє богослужіння з “Чином погребіння Пресвятої Богородиці” в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси
28 серпня 2023 р., у свято Успіння Пресвятої Богородиці, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарний архієрей Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив вечірнє богослужіння в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси. Його Преосвященству співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство собору.
Під час богослужіння архієреєм і духовенством було звершено традиційний “Чин поховання Пресвятої Богородиці”, що складається з молитовного співу 17-ї кафізми з “похвалами” перед Плащаницею із зображенням спочилої Матері Божої, а також Хресної ходи навколо собору, що повторює похоронний хід апостолів із тілом Пречистої перед покладенням його у гробницю.
***
Бере початок ця традиція приблизно в XV столітті в Єрусалимі. “Чин поховання” відбувався при гробниці Пресвятої Богородиці, звідки він поширився по всьому православному світу. За своєю суттю він є продовженням ще більш давньої традиції “поховання” Плащаниці Господа нашого Іісуса Христа у Велику Суботу.
Спочатку на святковому Всенічному бдінні перед полієлеєм Плащаницю виносять священнослужителі з вівтаря на центр храму для цілування вірянами, де вона перебуває до вечора наступного дня, коли звершується особлива служба “поховання” Плащаниці, яка символізує покладення тіла Пресвятої Богородиці до похоронної печери. На цій службі читаються особливі молитви, які прославляють Божу Матір, що називаються “похвалами”, а також звершується Хресний хід навколо храму, після якого Плащаницю заносять у вівтар.
Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ
Количество просмотров: 30
Цей запис також доступний на: Russian