Царські часи і вечірня з виносом Плащаниці в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси
3 травня 2024 року, у Велику П’ятницю, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарний архієрей Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній очолив богослужіння Царських часів і вечірню з виносом Плащаниці в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси.
Архієрею співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство собору.
Після того, як похоронну Плащаницю з образом Спасителя було винесено з вівтаря і покладено в центрі храму, єпископ Антоній звернувся до прочан зі словом проповіді. Архієрей докладно пояснив вірянам значення хресних страждань Господа у справі спасіння людей. Після цього перед Плащаницею було прочитано зворушливий канон “Плач Пресвятої Богородиці”, що виражає скорботу Пречистої Діви про вбитого Сина.
***
Послідування “часів” – невід’ємна частина богослужбового кола Православної Церкви. Першим, третім, шостим і дев’ятим “часом” названі короткі богослужіння, що складаються з тематичних псалмів, піснеспівів і молитов. Кожний “час” відповідає певному часу доби і присвячений головним подіям євангельської історії, що відбулися в цей час.
Спочатку, в чернечій традиції, було заведено збиратися на спільну молитву в конкретний час: опівночі, на світанку, вранці, опівдні, на заході сонця і ввечері. Так сформувалися служби добового кола. Але надалі, зважаючи на тривалість цих служб, деякі з них були об’єднані між собою. Так, короткі послідування “часів” були приєднані до більш тривалих богослужінь.
“Великі (Царські) часи” Страсної П’ятниці мають свої особливості. Вони складають окреме богослужіння, автором якого є свт. Кирил Олександрійський (IV-V ст.). На ньому читаються уривки зі Священного Писання Старого і Нового Завіту, присвячені подіям, які згадуються в цей скорботний день. Кожний “час” послідовно викладає хронологію страждань Господа Іісуса Христа, Його розп’яття на Хресті та поховання.
“Царські часи” – це ідейне продовження богослужіння з читанням Страсних Євангелій. Чинопослідування цих “часів” допомагає вірянам глибше засвоїти та закарбувати у душі головні події Страсної седмиці. Адже саме завдяки цим подіям і було звершено спасіння Христом людей від смерті і гріхів.
Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ
Количество просмотров: 37
Цей запис також доступний на: Russian