Відбулися спільна сповідь і соборна Літургія духовенства Шполянського, Городищенського та Катеринопільського благочинних округів Черкаської єпархії (+ВІДЕО)

10 квітня 2024 року, в середу 4-ї седмиці Великого посту, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Літургію Передосвячених Дарів у Свято-Миколаївському Лебединському жіночому монастирі.

Високопреосвященнішому владиці співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Шполянського округу протоієрей Володимир Скрипничук, а також духовенство Шполянського, Городищенського та Катеринопільського благочинь.

Цього дня відбулося спільне великопісне говіння священнослужителів, сповідь у яких приймав духівник Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк.

На Літургії молилися настоятелька Лебединського монастиря ігуменія Ніколая з сестрами обителі.

Під час богослужіння було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після закінчення Літургії митрополит Феодосій звернувся до духовенства з проповіддю про владу і силу священства. Архіпастир нагадав, що священицьке служіння передбачає як покликання до нього людини, так і особливу відповідальність перед паствою. Ця відповідальність зобов’язує клірика уважно ставитися до свого духовного життя і постійно очищати совість через Таїнство Покаяння.

Владика також наголосив, що кожному священику даються від Бога унікальні дари: дар духовної благодаті та дар преображення світу через можливість звершувати Таїнства. Цими дарами, крім духовенства, не володіє ніхто. Невипадково існує думка, що “священство вище за царство”. Духовна влада священика завжди стоїть на порядок вище будь-якої світської влади. Але цю велику владу, за словом архієрея, клірик повинен нести зі смиренням і кротістю, усвідомлюючи свою недосконалість.

“Ти не мав би ніякої влади, якби не було дано тобі від Бога” (Ін. 19:11), – сказав Христос Понтію Пілату. Черкаський митрополит закликав духовенство залишатися вірним своєму покликанню і не боятися страхітливих викликів, які світська влада зараз кидає Православній Церкві, пам’ятаючи, що нічого в цьому світі не відбувається без Божественної волі.

“Будемо намагатися жити благочестиво, каятися у своїх гріхах, частіше сповідатися, показувати своїм життям приклад пастві й молитися, щоб Господь покрив наші недостоїнства Своєю благодаттю”, – такою настановою закінчив звернення до духовенства Черкаський архіпастир.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Июн