Вигнаних зі свого храму в Ірклієві священика з громадою нагороджено відзнакою “За вірність Церкві та мужність”

Протоієрей Іоанн Лавришин, старший священик Свято-Троїцького собору в с. Іркліїв Черкаської єпархії, разом із релігійною громадою храму зробили все, щоб захистити побудований ними храм від рейдерів. Не шкодуючи сил і власного здоров’я, парафіяни намагалися перешкодити силовому захопленню Свято-Троїцького собору представниками ПЦУ.

Коли останні, озброївшись болгаркою і ломами, під покровом ночі (під час комендантської години) прийшли захоплювати храм, протоієрей Іоанн, вступивши в нерівне протистояння з рейдерами, отримав тілесні ушкодження. Намагаючись перешкоджати незаконному проникненню загарбників до собору, приниження й образи від рейдерів зазнали також і парафіяни храму, які будували й оздоблювали цей храм своїми руками впродовж останніх десятиліть.

31 серпня 2023 року керуючий Черкаською єпархією митрополит Черкаський і Канівський Феодосій вручив протоієрею Іоанну Лавришину, і в його особі мужній парафіяльній громаді Свято-Троїцького собору в Ірклієві, вищу нагороду Черкаської єпархії – відзнаку “За вірність Церкві та мужність”, якою нагороджуються вірні священики, ченці та миряни, які проявили твердість і мужність у захисті Святої Христової Церкви від зазіхань гонителів.

На сьогоднішній день парафіяльна громада займається юридичною та судовою фіксацією незаконних дій рейдерів з ПЦУ (фальсифікації рейдерами “парафіяльних зборів” і силового захоплення храму). Не маючи великих ілюзій з приводу швидкого відновлення законності в цьому питанні, парафіяльна громада, яка будувала Свято-Троїцький собор, має намір у законний спосіб повернути собі храм тоді, коли в країні закінчиться правове беззаконня щодо Української Православної Церкви і мільйонів її вірних чад.

ДОВІДКА

Після проведення 2 червня 2023 року в сільському клубі Ірклієва так званих “зборів релігійної громади”, а по суті – зборів нецерковних людей, які без відома парафіян перевели храм до юрисдикції ПЦУ, на адресу громади лунали погрози щодо підготовлюваного захоплення Свято-Троїцького собору його новими “господарями”.

2 серпня ці погрози перейшли в дію, і група вороже налаштованих людей під керівництвом своїх “пастирів” – “священиків” ПЦУ Михайла Романюка та Антонія Лисенка влаштувала провокацію біля входу в собор на очах у його парафіян. Поки віряни молилися на подвір’ї храму, рейдери, застосовуючи силу, намагалися проникнути в приміщення собору. Тільки завдяки рішучості кліриків УПЦ та їхньої пастви храм тоді вдалося відстояти.

Але те, що не можна зробити в присутності людей вдень, за бажання, можна підступно і підло здійснити за їх відсутності вночі. Що і було зроблено представниками ПЦУ 10 серпня. Порушуючи встановлений законом режим комендантської години, о 3-й годині ночі група приїжджих рейдерів, у кількості близько 30 осіб, увійшла на територію храму і силою проникла в його приміщення. Переважну більшість загарбників становили люди у формі військовослужбовців і “священики” ПЦУ.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Авг