Выбрать страницу

Вихованці Черкаської православної гімназії вклонилися святиням Києва (+ВІДЕО)

20 липня 2022 р., з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, відбулася паломницька поїздка вихованців та викладачів Черкаської православної гімназії ім.преподобного Сергія Радонезького по святиням Києва.

Проводячи цікаву і пізнавальну екскурсію, в дорозі паломників супроводжував голова Історичного відділу Черкаської єпархії архідиякон Іоанн Поліщук.

Першим пунктом паломництва була Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра.

Юні вихованці з викладачами та батьками мали змогу насолодитися архітектурою та величчю Лаври, поклонитися головним святиням колиски Православ’я на Русі.

Для зручності відвідання лаврських печер і молитовного поклоніння мощам преподобних угодників Божих, довелося розділитися на дві групи по 40 чоловік.

У Києво-Печерській Лаврі юних гімназистів чекала зустріч з Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнійшим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм.

Також приємним сюрпризом для однієї з груп стала можливість отримання благословення від Намісника Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, який закінчив звершувати богослужіння у Ближніх печерах і помазував присутніх вірян маслом від лампад.

Після екскурсії по Лаврі та трапези, організованої для черкащан Київською Духовною Семінарією паломники направились до Свято-Введенського чоловічого монастиря, що знаходиться неподалік.

В обителі паломники вклонилися чудотворній іконі Божої Матері «Призри на смирення», яка датується XIX століттям і є списком чудотворного образу, явленого в 1420 році на Кам’яному озері на Псковщині. У Введенський монастир ця ікона була передана схимонахинею Феодорою, яка зберігала її у себе протягом 55 років. У серпні 1993р. образ Богородиці з Младенцем дивним чином відбився на склі, яке покривало ікону, але не торкалося її. Київські вчені, провівши дослідження, прийшли до висновку, що зображення є нерукотворним, при цьому не змогли дати наукового пояснення дива.

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 22 листопада 1995 року святий образ Божої Матері «Призри на смирення» було визнано чудотворним.

В монастирі також знаходяться шановані “Тихвінська” та “Володимирська” ікони Божої Матері, мощі преподобних Димитри Київської та Олімпіади Арзамаської.

Останнім місцем паломництва був монастир «Свято-Покровська Голосіївська пустинь», де на гостей очікувала захоплююча екскурсія та було розказано багато цікавого й повчального з історії життя монастиря і місцевих святих.

Також бажаючі мали можливість помолитися біля мощей матушки Аліпії.

Завдяки цій поїздці юні паломники побачили безліч святинь, ознайомилися з їхньою історією, пізнали багато нового та дивовижного у православному світі.

Жодна мить паломництва не пройшла без духовної користі, тож втомлені тілом, але піднесені духом, паломники поверталися додому, дякуючи Богові, що сподобив побувати в таких святих місцях.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії

Количество просмотров: 95

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!