Єпископ Боярський Феодосій зустрів Дари волхвів в аеропорту “Бориспіль” та супроводив їх у Києво-Печерську Лавру

24 січня з благословення Святішого Вселенського Патріарха Варфоломія, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та Священного Киноту Святої Гори Афон до України прибула велика християнська святиня – Дари волхвів. Ковчег доставила делегація афонського монастиря святого Павла.

Святиню в аеропорту “Бориспіль” зустріли вікарій Київської Митрополії єпископ Боярський Феодосій та координатор привезення Дарів волхвів в Київ – секретар Київської єпархії по місту Київ протоієрей Віктор Іващук.

З аеропорту святиню було доставлено до Києво-Печерської Лаври, де біля Святих воріт обителі її зустріли: єпископи Макарівський Іларій, Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, Васильківський Миколай, столичне духовенство, викладачі та студенти Київських духовних шкіл, Міністр культури України Леонід Новохатько, керівництво та співробітники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника на чолі з директором Любомиром Михайлиною, численні вірні.

В Успенському соборі перед ковчегом з Дарами волхвів було звершено подячний молебень, який з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви очолив єпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней.

Наприкінці богослужіння, єпископ Макарівський Іларій подякував від імені Предстоятеля Української Православної Церкви та православних українців ігумену монастиря св. Павла на Афоні та Фонду свт. Василія Великого за привезення до Києва великої християнської святині.

«Господь дає нам можливість не тільки відчути, а й навчитися любові до ближнього, — зокрема сказав єпископ Іларій. — Це також можливість для нас навчитись у волхвів, які були язичниками, але знайшли Істину Христову у любові, віднайти цю любов, прагнути єдності у Христі. Не опускатися до звіроподібного стану, ненависті, люті і бажання нищити іншу людину, а прагнути єдності, любові та злагоди. Нехай у серці кожного народиться Христос, а з ним і любов».

Після молебню святиня була перенесена до Стефанівського приділу собору, де перебуватиме до 30 січня.

Зазначимо, що поблизу Києво-Печерської Лаври стоять автобуси для обігріву паломників, які прийдуть вклонитися Дарам волхвів.

***

З 6 по 13 січня ковчег із Дарами волхвів перебував у Храмі Христа Спасителя в Москві. До святині прийшли більше 400 тисяч чоловік.

З 14 по 17 січня святиня перебувала в Новодівочому монастирі в Санкт-Петербурзі. За чотири дні їй вклонилися 165 тисяч чоловік.

З 18 по 24 січня Дари були виставлені в Будинку Милосердя в місті Мінську. Вклонилися Дарам волхвів близько 200 тисяч людей.

Офіційний сайт УПЦ

[wzslider autoplay=”true”]