Суд дав дозвіл митрополиту Феодосію звершити службу у Пасхальну ніч (+ВІДЕО)

У ніч з 4 на 5 травня 2024 року митрополит Черкаський і Канівський Феодосій очолив богослужіння свята Воскресіння Христового в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси. Радісною подією для віруючих черкащан стало те, що очолював нічне богослужіння їхній архіпастир, якому, незважаючи на нічний домашній арешт, що триває вночі, обидва суди (Соснівський і Придніпровський у м.Черкаси) дали дозвіл служити у кафедральному соборі в пасхальну ніч.

Його Високопреосвященству співслужили вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній та духовенство кафедрального собору.

Нічна молитва розпочалася з пасхальної полунощниці, наприкінці якої Святу Плащаницю було занесено у вівтар.

Богослужінню святкової утрені передував Хресний хід навколо кафедрального собору. Потім, перед входом до храму, архієреї разом із духовенством, привселюдно виголосили радісну звістку про Воскресіння Христове співом святкового тропаря.

Після цього розпочалося богослужіння великодньої утрені, на якій митрополитом Феодосієм було прочитано Огласительне Слово свт. Іоанна Златоуста на Пасху, яке духовно надихає вірян і закликає їх сповна насолодитися святковою радістю в подяці Богу.

Слідом за пасхальною утренею було звершено Божественну літургію, на якій було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Святе Євангеліє на богослужінні, згідно з традицією, було прочитано різними мовами. Крім церковнослов’янської, пасхальне зачало було прочитано латинською, англійською, сербською, німецькою, грецькою, українською, російською, польською мовами, а також івритом.

Літургія завершилася чином освячення Артоса – квасного хліба, що символізує присутність серед християн воскреслого Господа.

Наприкінці Літургії митрополит Феодосій звернувся до парафіян з архіпастирським словом. “Знову відкривається в нашому житті Небо з розрадою і радістю!” – підбадьорливо сказав архієрей і закликав вірян сповна насолодитися пасхальним торжеством. Владика Феодосій також подякував православним черкащанам за їхні палкі молитви, завдяки яким він має змогу зустріти свято Пасхи разом із ними, отримавши на це дозвіл судів, які ведуть кримінальні справи проти архіпастиря.

Після богослужіння духовенство освятило великодні приношення парафіян.

У святі Пасхи Христової торжествує життя! Життя, яке ми отримали від Бога з Його великої милості. Те життя, яке ми не цінуємо, опоганюючи себе гріхами і згубними звичками. Але це саме те життя, яке дихає Богом і яке дано нам для того, щоб віднайти Бога і знайти воскресіння безсмертної душі. Сьогоднішнє свято вчить нас любові до життя, насамперед – до життя вічного, дарованого нам Христом через Його Воскресіння.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Апр