ЗА ВІРУ СУДЯТЬ НЕ ТІЛЬКИ В УКРАЇНІ, А Й У ФІНЛЯНДІЇ – АЛЕ У ФІНЛЯНДІЇ СВОБОДУ СЛОВА ЗАХИСТИЛИ – ЧИ БУДЕ ТАК САМО В УКРАЇНІ?

Коментар митрополита Феодосія (Снігірьова) у новій соцмережі міжнародного альянсу “Церква проти ксенофобії та дискримінації” у зв’язку із судовим процесом проти депутата Парламенту Фінляндії за цитування Біблії в Твіттері:

“Як учасник альянсу “Церква проти ксенофобії та дискримінації” я хочу підтримати позицію членкині парламенту Фінляндії Päivi Räsänen у справі за звинуваченням її в так званих “промовах ненависті”, що ґрунтуються на її релігійних переконаннях.

Їй, колишній міністерці внутрішніх справ Фінляндії, висунули три кримінальні звинувачення за те, що вона процитувала Біблію і висловила свої переконання у зв’язку з проведенням ЛГБТ-ходи PRIDE2019: “Як вчення церкви, #raamattu, узгоджується з фактом, що ганьба та гріх підняті як справа гордості?”

У результаті чотирирічного судового процесу вона була повністю виправдана, що стало безсумнівно перемогою свободи слова над різними обмеженнями вираження думок нечіткими і спірними концепціями “образи почуттів” або “промов ненависті”. Однак їй довелося зіткнутися з докладними допитами, зокрема про те, чи відмовилася б вона від своїх переконань, якби знала наслідки.

Безсумнівно, що судові процеси в Україні проти митрополитів і вірян УПЦ ідуть за схожим сценарієм, коли судять за свободу слова і вираження релігійних переконань, прикриваючись надуманими і неправовими юридичними конструкціями, нерідко необґрунтовано розширюючи зміст норм кримінального права.

Однак європейська практика відкинула спроби судити за релігійні переконання, визнавши вираження релігійних поглядів і критику гріха та пороку законними.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!
У подальшому на Фейсбук сторінці правозахисного об’єднання будуть публікуватись актуальні новини щодо міжнародного захисту релігійних прав віруючих.

РЕКОМЕНДУЄМО ПІДПИСАТИСЬ, ЩОБ ЗАВЖДИ БУТИ У КУРСІ ПОДІЙ РЕЛІГІЙНОГО ЖИТТЯ!

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Липень 2024