Вихованці Черкаської православної гімназії відвідали з паломницькою поїздкою м.Почаїв

21-23 червня 2023 р., з благословення митрополита Феодосія, відмінники Черкаської православної гімназії отримали неймовірний подарунок – триденну поїздку до Свято-Успенської Почаївської лаври. Для них це була незабутня подорож.

Першого дня гімназистів чекала довга дорога. Прибувши до лаври, діти мали можливість взяти участь у вечірньому богослужінні, яке відбувалося в Успенському соборі. Діти приклалися до Почаївської ікони Божої Матері та до образу Її стопи і взяли участь у ранній літургії, яка відбулася наступного дня в храмі на честь прп. Іова Почаївського. З чистими серцями наповненими вірою, гімназисти підносили свої молитви до Христа, Богородиці та святих угодників.

Після Літургії юні паломники приклалися до мощей прпп. Іова та Амфілохія Почаївських. Потім гімназисти відвідали печеру в якій подвизався преподобний Іов.

Для всіх учасники поїздки було проведено екскурсію по святинях Почаївської лаври. Вони дізналися багато цікавого про історію монастиря та змогли помолитися в кожному храмі обителі.

Трепетним моментом стало відвідання монастирського кладовища, де був похований прп. Амфілохій Почаївський. Діти приклалися до його могилки, де їх помазали єлеєм з лампади.

Паломники також відвідали Свято-Духівський скит Почаївської лаври. Там їм провели цікаву екскурсію. Після цього вони зайшли до храму прп. Серафима Саровського і приклалися до частички каменю, на якому преподобний Серафим Саровський провів 1000 днів і ночей в молитві. Гімназисти також відвідали храми Всіх Cвятих та Іверської Ікони Божої Матері, що розташовані в скиті.

Наступним пунктом паломницької програми було відвідування монастирського зоопарку. Діти із захопленням спостерігали за попугаями, павлінами, осликом та оленем. Після прогулянки в зоопарку діти піднялися на Святу Гору, де втамували спрагу, попивши води з джерел, а також відвідали печери на Святій горі.

Останнім пунктом програми другого дня поїздки було відвідання Свято-Богоявленського жіночого монастиря в місті Кременець.

Третій день почався поїздкою до джерела Святої Анни. Тут під час екскурсії діти приклалися до особистих речей прп. Амфілохія Почаївського (хреста, Євангелія та схими), а також окунулись в святе джерело.

Потім вони відправилися до жіночого монастиря Афонської ікони Божої Матері в урочищі Кип’яче, де також мали можливість покупатися в джерелі св. муч. Кіпріана та Іустини. Після цього монахи гостинно прийняли дітей, пригостивши чаєм з карамельками. Цей момент підкреслив велику християнську любов, яку вони знайшли у цьому святому місці.

З подякою у серцях гімназисти висловили щирі слова вдячності митрополиту Феодосію за незабутню можливість побувати у святих місцях, сповнених миру і Божої благодаті.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Апр