Выбрать страницу

ЧЕРКАСЬКА ЄПАРХІЯ БЕЗКОШТОВНО НАДАЄ ТРАДИЦІЙНО ЗВАРЕНИЙ ВОСКОМАСТИХ для освячення храмів Української Православної Церкви (+контакти, ВІДЕО)

Воскомастих, або воскомастика (від грецького κηρομαστίχη — κηρός «віск» + μαστίχη — «мастика») — запашна сполучна суміш, що використовується в богослужінні Православної церкви при освяченні храму. Крім того, Воскомастих використовують для вкладення часток святих мощей у ковчег та в Антимінс. Історично, у Візантії, святі Престоли споруджувалися з мармуру або іншого каменю і Воскомастих служив основною сполучною речовиною, склеюючи окремі частини храмового Престолу воєдино.

У сьогоднішній практиці освячення дерев’яних і кам’яних церковних Престолів, Воскомастих використовують для розливання на кути та стовпи Престолу, заливаючи їм цвяхи, що скріплюють Престол. Також розігрітим Воскомастихом кріпиться у спеціальному поглибленні Престолу частка мощей мучеників, що поміщається всередину Престолу. Крім практичного значення Воскомастих має ще й значення символічне: він образно представляє ті аромати, з якими було поховано тіло Господа нашого Іісуса Христа, служить знаменням міцної любові Христової і зображує з’єднання Христа з віруючими людьми. Так, святий Симеон Солунський пише про це наступне: «бере ієрарх посудину, де знаходиться віск і мастика з ароматами, смирною, алоєм та іншими речовинами, які всі образують поховання Спасителя, так як і найсвятіша трапеза образує собою живоносний гроб Христов; віск і мастика з’єднуються з ароматами тому, що ці клейкі речовини тут необхідні для зміцнення та з’єднання трапези з кутами Престолу; у поєднанні своєму всі ці речовини представляють любов до нас і поєднання з нами Христа Спасителя, які Він простягнув навіть до смерті».

З чого має складатися справжній Воскомастих?

Згідно з описами візантійських Євхологіїв XI ст., а також вітчизняних древніх Чиновників, до складу Воскомастиху обов’язково мають входити:
– чистий бджолиний віск, а також у рівних частинах:
 мастика (смола, що видобувається з мастикового дерева, Рistacia Lentiscus, яке росте на острові Хіос у Греції),
 
мармурова крихта (перетертий на порошок “цукровий” мармур),
 смирна, ладан, натуральні благовоння.

Для освячення святих Престолів та Антимінсів у Черкаській єпархії виготовляється Воскомастих за класичною традиційною рецептурою з наступних інгредієнтів:
1. Чистий бджолиний віск з пасіки Красногірського Золотоніського жіночого монастиря,
2. Мастика – смола мастикового дерева (Pistacia Lentiscus) – острів Хіос (Греція),
3. Смола ліванського кедра (Cedrus libani) – Ліван,
4. Смола Мірри (Commiphora myrrha) – Ефіопія,
5. Росний ладан – смола Стираксового дерева (Styrax benzoin) – Індонезія,
6. Живиця соснова очищена (Pinus) – Україна,
7. Живиця Сибірського кедра (Pinus sibirica) – Сибір,
8. Смоли ладанних дерев (рода Boswellia) – Греція,
9. Ладан натуральний різний,
10. Натуральні масла мірри і троянди,
11. Інші східні натуральні благовонні масла,
12. Товчений італійський мармур. 

У зв’язку з тим, що низка основних інгредієнтів, необхідних для виготовлення справжнього Воскомастиху (таких, наприклад, як Мастика Pistacia Lentiscus з о.Хіос, натуральна смола Мірри, або якісний мармур), є сьогодні рідкістю, традиційне виготовлення Воскомастиху для багатьох єпархій останнім часом виявляється скрутним, а іноді й неможливим. Черкаська єпархія, маючи таку можливість, пропонує монастирям та храмам Української Православної Церкви БЕЗКОШТОВНО надавати зварений за всіма правилами Воскомастих у кількості, потрібній для освячення кожного храму. Телефон для зв’язку +38 096 295 38 38 (Роман).

З використанням Воскомастиху, виготовленого в Черкасах, на сьогоднішній день освячуються храми в Київській єпархії та низці інших єпархій Української Православної Церкви.

Количество просмотров: 90

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Жовтень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Відео-новини єпархії

АУДІОпроповіді архієрея

ФОТОлітопис

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!