Выбрать страницу

Юридичний відділ УПЦ заявляє про передчасність публікацій у ЗМІ щодо передачі Успенського собору у Каневі в державну власність

27 березня 2024 року на інформаційних платформах в мережі Інтернет було опубліковано новину про «повернення Прокуратурою в державну власність Успенського Собору у м. Каневі, зокрема: за позовом Смілянської окружної прокуратури суд зобов’язав Київську Митрополію УПЦ (МП) повернути в державну власність об’єкт культурної спадщини національного значення – Успенський (Георгіївський) собор ХІІ ст. (1144 р.)». Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує коментар Юридичного відділу УПЦ з цього приводу.

Відповідно до приписів ст. 241, 256 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

18 березня 2024 року Господарським судом Черкаської області було ухвалено рішення у справі № 925/1107/23 про задоволення позову Смілянської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Міністерства культури та інформаційної політики України до Виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області та Київської Митрополії Української Православної Церкви про усунення перешкод у здійсненні користування і розпорядження майном, шляхом визнання незаконним та скасування свідоцтва про право власності, скасування державної реєстрації речового права та повернення майна.

На сьогодні повний текст рішення Господарського суду Черкаської області від 18.03.2024 у справі № 925/1107/23 не складено, на офіційних порталах судової влади України не опубліковано, сторонами не отримано.

З огляду на те, що відповідне рішення суду не набрало законної сили, а строк на апеляційне оскарження не закінчився, повідомляємо про передчасність таких публікацій та аналогічних висновків.

Київська Митрополія Української Православної Церкви, не погоджуючись із ухваленим рішенням Господарського суду Черкаської області, готується до процедури апеляційного оскарження.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ

Количество просмотров: 41

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!