Кияни та духовенство міста несуть квіти до знищеного Десятинного храму

Кияни, священнослужителі Києва та віруючі з різних єпархій несуть квіти на місце руйнування на честь рівноапостольних князів Володимира та Ольги Десятинного монастиря у м. Києві. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Протягом цілого дня ієрархи, священники та віряни Української Православної Церкви приходять на місце, де раніше стояв храм Божий.

Вони приносять з собою квіти та свічки, щоб покласти їх на місце зруйнованого святого престолу. Присутні біля руйнувань моляться і співають пасхальні піснеспіви.

Храм було знищено у ніч на п’ятницю, 17 травня 2024 року. Під час руйнування у храмі знаходився святий престол з частками мощей, ікони, хрести тощо – усе це опинилося у вантажівках в якості «будівельного сміття».

Адвокат монастиря протоієрей Микита Чекман, коментуючи знищення святині, зауважив що «даний прецедент відбувся без долучення жодних документів до реєстру виконавчих проваджень, що, зокрема, є свідченням того, що руйнування храму відбулося всупереч будь-яким нормам закону».

За матеріалами офіційного сайту УПЦ

Июнь 2024