Митрополит Феодосій звершив Літургію в Неділю святих жон-мироносиць у кафедральному соборі м.Черкаси (+ВІДЕО)

19 травня 2024 року, у Неділю 3-тю після Пасхи, святих жон-мироносиць, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Божественну літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси. Його Високопреосвященству співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство собору.

На богослужінні молилися сестри Черкаського Марфо-Маріїнського сестринства милосердя.

Під час Літургії було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь. Також сьогодні, у день пам’яті жертв політичних репресій XX століття, підносилися заупокійні молитви за тих, хто невинно постраждав від жорстокого політичного терору.

Наприкінці богослужіння митрополит Феодосій звернувся до вірян з архіпастирським словом. Владика привітав православних жінок зі святом на честь святих жон-мироносиць. Архієрей звернув увагу на принципову різницю між цим церковним святом і світським Міжнародним жіночим днем, який відзначається 8 березня. На завершення проповіді Черкаський митрополит побажав віруючим жінкам наслідувати приклад святих жон-мироносиць у духовному житті та допомозі всім нужденним, здійснюючи таким чином своє служіння Христу.

Після проповіді архіпастиря відбувся урочистий Хресний хід пасхальним чином навколо кафедрального собору, на наслідування ходи святих жінок до Єрусалима з радісною звісткою про Воскресіння Христове.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Липень 2024