Митрополит Феодосій і Роберт Амстердам обговорили найближчі перспективи захисту УПЦ в ООН

12 квітня 2024 року відбулося телефонне спілкування між Головою юридичної компанії “Amsterdam & Partners LLP” Робертом Амстердамом і митрополитом Черкаським і Канівським Феодосієм (Снігірьовим), який має статус правозахисника, що працює з Організацією Об’єднаних Націй.

Під час наради обговорювалися практичні питання правового захисту вірян Української Православної Церкви, які опинилися сьогодні поставленими “поза законом” у своїй власній країні.

Йшлося про об’єктивні перешкоди ухвалення Верховною Радою антиконституційного законопроєкту 8371, про тривалу фабрикацію кримінальних справ проти православних священнослужителів, журналістів та активістів, про необхідність активнішого інформування світової громадськості про порушення свободи слова та свободи совісті в нашій країні.

Також обговорювали сьогоднішній інцидент з обшуком за місцем проживання та пред’явленням кримінальної підозри за кількома статтями КК України заступнику голови ВЗЦЗ УПЦ протоієрею Миколаю Данилевичу. Обидва співрозмовники дійшли висновку, що такі дії силовиків можуть бути прямим наслідком нещодавньої зустрічі о. Миколая з делегацією Конференції Європейських Церков, на якій він офіційно від імені УПЦ озвучив негативне ставлення до перспективи ухвалення законопроекту 8371 про заборону Церкви.

За словами міжнародного адвоката, тема гонінь на вірян Української Православної Церкви стала болючим нервом для безлічі людей доброї волі у США, і викликає непідробну реакцію та інтерес у незалежних розслідувачів і журналістів, які хочуть знати більше і повідомляти своїм громадянам правду про гоніння на вірян у ХХІ столітті в центрі Європи. Так, наприклад, Такер Карлсон, відомий консервативний журналіст і політичний оглядач, перебуває в регулярному спілкуванні з Робертом Амстердамом, постійно цікавлячись інформацією про становище УПЦ в Україні.

Митрополит Феодосій розповів адвокату про свій нещодавній виступ на 55-й сесії Ради з прав людини ООН у Женеві на захист православних журналістів з України. Деякі з яких уже понад рік ув’язнені в слідчий ізолятор із нелюдськими умовами існування, а інші, групою з кількох людей, кинуті туди місяць тому. Міжнародне правозахисне Об’єднання “Церква проти ксенофобії та дискримінації”, очолюване митрополитом Феодосієм, планує найближчим часом залучити низку зарубіжних релігійних ієрархів до громадського захисту переслідуваних в Україні журналістів.

Роберт Амстердам, зі свого боку, розповів про найближчі плани юристів компанії “Amsterdam & Partners LLP” подати пакет матеріалів із доказовою базою побиттів і знущань над священнослужителями, ченцями та мирянами УПЦ до Комітету проти катувань при Організації Об’єднаних Націй.

Крім того, співрозмовники обговорили ще кілька практичних питань, що стосуються міжнародного правового захисту вірян в Україні.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Жовтень 2024