Намісник монастиря архієпископ Іоанн прокоментував спробу захоплення монастиря УПЦ у Черкасах

Архієпископ Іоанн розповів, як правоохоронці, військові та капелани ПЦУ погрожували йому під час захоплення монастиря у Черкасах.

Намісник монастиря Різдва Богородиці УПЦ у Черкасах архієпископ Іоанн прокоментував СПЖ невдалу спробу рейдерів ПЦУ захопити святиню.

Ієрарх розповів, що співробітники СБУ, поліції і капелан ПЦУ Назарій Засанський, які увірвалися в монастир, погрожували йому і вимагали вивести з церковної території насельників і парафіян.

За словами намісника обителі, правоохоронці вказували архієрею, що монастир більше не належить УПЦ, посилаючись на рішення про «перехід» громади до ПЦУ, нібито ухвалене 10 серпня 2023 року. При цьому архієпископ Іоанн зазначив, що жодних зборів на території монастиря 10 серпня громада не проводила.

Владика розповів, що капелан ПЦУ Назарій Засанський, син клірика Йосипа Засанського, який перейшов до ПЦУ, погрожував виконавчою службою, «яка через 5 днів приїде в монастир і всіх викине».

«Потім приїхав військовий із 129 бригади Нацгвардії та почав загрожувати нам. Казав, що його бригада приїде у понеділок і заселиться у монастирі: “Нам ніде жити у Черкасах, тому в понеділок ми приїдемо і будемо розміщуватися у вашому монастирі”», – цитує військового архієрей.

Намісник монастиря нагадав, що храм Різдва Богородиці є одним із найдавніших храмів у Черкасах, який до 1997 року був єдиним для понад 300 тисяч парафіян.

За матеріалами СПЖ

Липень 2024