Зарубіжні ЗМІ активно підтримують міжнародну правозахисну діяльність МПО “Церква проти ксенофобії та релігійної дискримінації”

Останніми роками в Україні фіксується дедалі більше масових і систематичних порушень прав вірян Української Православної Церкви: відбуваються захоплення храмів, скоюються побиття вірян, проти архієреїв і кліриків відкриваються безпідставні кримінальні провадження, готується до ухвалення закон про заборону УПЦ.

З метою ефективного захисту релігійних прав вірян на міжнародному рівні, з ініціативи митрополита Черкаського і Канівського Феодосія спільно з НПО з консультативним статусом при ЕКОСОР ООН “Public Advocacy”, до широкої громадської діяльності із захисту прав вірян УПЦ були запрошені представники інших Помісних Церков, адвокати, журналісти, громадські діячі. Діяльність ця здійснюється в статутних рамках Міжнародного правозахисного Об’єднання “Церква проти ксенофобії та релігійної дискримінації”.

Завдяки комунікації Об’єднання з ООН вдається забезпечити публічне оприлюднення фактів порушень прав вірян УПЦ та включати міжнародні процедури для захисту свободи віросповідання та релігійної діяльності в Україні.

Починаючи з жовтня 2023 року митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, займаючись активною публічною діяльністю з міжнародного захисту прав вірян УПЦ, виступає з доповідями на сесіях Ради з прав людини ООН, надаючи інформацію про порушення релігійних прав в Україні зарубіжним дипломатам і правозахисникам.

Міжнародне правозахисне об’єднання “Церква проти ксенофобії та релігійної дискримінації” також активно включилося в процес захисту прав переслідуваних православних журналістів, проти яких в Україні також порушуються кримінальні справи.

Широке інформаційне висвітлення гонінь на Українську Православну Церкву стало можливим, зокрема, і завдяки ключовим зарубіжним ЗМІ, які висвітлюють релігійну тематику, таким як грецьке видання “Ромфея”, сербське видання “Ризниця”, а також іншим церковним і світським виданням Сербії, Болгарії, Греції, Німеччини, США та інших країн.

Активна участь зарубіжної церковної преси в міжнародному процесі захисту вірян УПЦ красномовно свідчить про масштабну підтримку гнаної Церкви з боку братніх Помісних Православних Церков.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Жовтень 2024