У день Преображення Господнього Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у Спасо-Преображенському храмі на Теремках
19 серпня православні християни відзначають одне із найбільших свят – Преображення Господа нашого Іісуса Христа.
Цього дня Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир очолив Божественну літургію у Спасо-Преображенському храмі, що на столичному масиві Теремки-2.
Йому співслужили: секретарь Предстоятеля УПЦ та настоятель храму архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, єпископ Макарівський Іларій, клірики храму.
Наприкінці богослужіння Архіпастир привітав ктитора, настоятеля, духовенство та прихожан із престольним святом та звернувся із словами настанови:
«Вітаю вас із великим, радісним і чудовим по формі й змісту святом Преображення Господнього. Преображення – це потреба кожної душі та є подвиг усього життя, преображення оновлює людину та дає їй нові сили, нову благодать і небесне благословення.
Відзначаючи це свято, кожен із нас переживає ту трепетну радість, яка дається цим святом, ті благодатні хвилини, котрі людина отримує в храмі Божому, де звершуються всі тайни нашого спасіння, а найбільша – Свята Євхаристія, у якій Господь приходить до нас грішних і з’єднує нас із Ним навіки.
Я бажаю вам справжнього преображення, не на словах, не на бажаннях, а на ділі та добропорядному благочестивому житті християнина. Нехай же Господь, Котрий благоволив преобразитися перед святими Своїми учнями і апостолами, дасть нам міць віри та надії, а найголовніше любові – любові до Бога і людей – тільки цим шляхом людина звершує достойно і спасительно своє хрестоносіння. Нехай ці три чесноти будуть для нас дороговказом у нашому житті, наших молитвах, наших скорботах та радостях», – сказав Владика Володимир.
По завершенні богослужіння Архіпастир освятив виноград та плоди, принесені віруючими.
ДО РЕЧІ. Свято Преображення Господнє відзначається Православною Церковою з IV століття, коли свята рівноапостольна цариця Єлена побудувала на горі Фавор храм в честь Преображення. Для цього свята особливим є освячення плодів. Цей древній звичай відноситься до VIII століття. Колоски та виноград приносили у храм на знак вдячності Богові за Його любов, за дарування щедрого врожаю.
Количество просмотров: 41