Керуючий Броварським вікаріатством взяв участь у єпископській хіротонії архімандрита Даміана (Давидова)

30 серпня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир очолив служіння Божественної літургії у соборному храмі столичного Пантелеймонівського жіночого монастиря у Феофанії.

Блаженнішому Владиці співслужили: митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископи Бориспільський Антоній (Керуючий справами УПЦ), Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Білогородський Николай, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Яготинський Серафим, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ), Городницький Олександр, єпископи Ніжинський і Прилуцький Іриней, Макарівський Іларій, Олександрійський і Світловодський Антоній, Васильківський Пантелеімон, Броварський Феодосій, Шепетівський і Славутський Діонисій, Обухівський Іона, Ірпінський Климент, Бердянський і Приморський Єфрем, Бородянський Варсонофій, клірики монастиря та Київської єпархії.

За богослужінням собор архієреїв висвятив намісника Введенського чоловічого монастиря м. Києва архімандрита Даміана (Давидова) на єпископа Фастівського, вікарія Київської Митрополії (відповідно до рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 25 серпня 2012 р., журнал № 86).

Наприкінці богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до єпископа Даміана зі словом настанови та вручив йому архієрейський жезл.

***

Єпископ Даміан (у миру Олег Олександрович Давидов) народився 1 грудня 1959 р. у м. Одеса. У 1990 р. закінчив Одеську духовну семінарію. З 1 березня 1988 р. — послушник Одеського Свято-Успенського чоловічого монастиря, а з 12 липня того ж року — Святої Успенської Києво-Печерської Лаври. 27 жовтня 1988 р. пострижений у чернецтво з ім’ям Даміан на честь Даміана Печерського, 30 жовтня того ж року висвячений у сан диякона, а 13 листопада — в сан ієромонаха. У 1992 р. призначений настоятелем столичного Введенського храму на Печерську. 28 квітня 1994 р. нагороджений хрестом з прикрасами. 7 грудня 1996 р., після перетворення парафії на монастир, указом Священного Синоду призначений намісником цього монастиря. 21 квітня 1997 р. зведений у сан архімандрита. 27 листопада 2008 р. нагороджений другим хрестом з прикрасами. 25 серпня 2012 р. обраний єпископом Фастівським, вікарієм Київської Митрополії. 27 серпня у храмі на честь Усіх святих столичного Пантелеймонівського жіночого монастиря у Феофанії Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир очолив наречення архімандрита Даміана (Давидова) на єпископа Фастівського.

Фотолітопис

« Мар