Архієпископ Феодосій звершив Літургію на місці зруйнованого Золотоніського Благовіщенського монастиря
7 квітня, на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій звершив Божественну літургію на місці зруйнованого Благовіщенського жіночого монастиря в м.Золотоноша, де зараз в пристосуваному приміщенні облаштовано тимчасовий однойменний – Благовіщенський – храм. Жіночий Золотоніський монастир в честь Благовіщення Пресвятої Богородиці проіснував на цьому місці 56 років, а в 1917 році, при оновленні Ладинської Покровської обителі, був закритий. Благовіщенська церква монастиря була перетворена в парафіяльну церкву і піддалася руйнуванню в роки радянської влади.
Високопреосвященному Владиці співслужило духовенство Черкаської єпархії.
На Малому вході Божественної Літургії архієпископ Феодосій, за ревне служіння Святій Православній Церкві, удостоїв настоятеля Благовіщенського приходу ієрея Віталія Форостяна права носіння золотого наперсного хреста.
За богослужінням була вознесена Сугуба молитва за мир в Україні та єдність Православної Церкви.
На завершення Літургії було звершено славлення перед іконою Свята, після якого архієпископ Феодосій вимовив проповідь і привітав настоятеля і прихожан з престольним святом. Також кожен присутній в храмі отримав з рук Владики книгу про Свято-Троїцький Матронинський монастир Черкаської єпархії.
Після богослужіння, традиційно для дня Благовіщення, Високопреосвященний владика разом з духовенством і маленькими парафіянами випускали в небо білих голубів. Цей історичний звичай символізує собою прагнення людської душі звільнитися від пут гріха і возз’єднатися з небом.
Здавна на Русі існувала традиція в день Благовіщення відпускати на волю птахів. “Рідний звичай старовини”, як писав про нього Олександр Пушкін, у ХХ столітті після більшовицької революції згас і був відроджений тільки у 1990-і роки. Як відомо, білий голуб, який в усьому світі символізує добрі звістки і мир, є насамперед символом Святого Духа. А його білосніжні крила в церковному переданні можуть також символізувати чистоту та святість Пресвятої Богородиці. Тому саме в день Благовіщення при багатьох храмах православного світу після богослужіння в небо випускають білих голубів.
Количество просмотров: 1170
Цей запис також доступний на: Russian