Митрополит Феодосій звершив хрещення 10-ї дитини в багатодітній сім’ї священика
21 травня 2022 р., в день пам’яті святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій в храмі Казанської ікони Божої Матері с.Лебедівка Кам’янського благочиння звершив Таїнство Хрещення новонародженої доньки настоятеля храму ієрея Олександра Поліщука.
Його Високопреосвященству співслужили благочинний Кам’янського округу прот.Георгій Пограничний, клірик Гамаліївського Харалампіївського жіночого монастиря Конотопської єпархії прот.Андрій Маглей та клірик Архангело-Михайлівського кафедрального собору м.Черкаси архідиякон Іоанн Поліщук – брат ієрея Олександра, батька дитини.
Немовля – десята дитина в сім’ї священнослужителя, – була хрещена з ім’ям Серафима, на честь преподобної Серафими, ігумені Корецької.
В благословення новохрещеній дівчинці владика подарував ікону її небесної покровительки з пам’ятним написом.
На завершення Таїнства митрополит Феодосій привітав усіх присутніх зі знаменною подією і вимовив проповідь.
Ігуменія Серафима, княжна Корецька, засновниця та перша настоятелька Корецького монастиря прославлена в лику святих у Свято-Троїцькому Корецькому жіночому ставропігійному монастирі 24 червня 2021 року, в день святкування головної святині обителі – чудотворної ікони Божої Матері «Споручниця грішних»
Рішення про прославлення першої ігумені відновленого Корецького жіночого монастиря Серафими прийняли 6 грудня 2019 року, на підсумковому засіданні Священного Синоду УПЦ.
Відомості про життя Серафими Корецької можна знайти в багатьох історичних книгах. Так, достеменно відомо, що майбутня настоятелька обителі народилася в знатній родині князів Корецьких. В той час обитель, яку заснував у 1069 році ігумен Києво-Печерського монастиря Варлаам, часто піддавалася руйнівним нападам. Монастир неодноразово спалювали татари: спочатку воїни хана Батия, а в 15 столітті – хана Менглі-Гірея. Згідно з історичними джерелами, саме князі Корецькі почали відновлювати обитель, в якій першою ігуменею стала друга дочка Акіма Корецького та Анни Ходкевич – Софія, після постригу – Серафима.
Це був 1579 рік. Часи були смутні: прийняття Брестської унії, гоніння на православних. Тих, хто не хотів ставати уніатом, вбивали. Представників знаті вивозили до Варшави, де піддавали всіляким тортурам і вимагали відректися від віри. Православні храми так само, як і людей, знищували, спалювали, здавали в оренду під мечеті, корчми, шинки.
Корецький жіночий монастир – єдина обитель, яка так і залишилася православним центром і куди звідусіль стікалися люди, які зберегли віру своїх предків.
Князі ж Корецькі прийняли умови Речі Посполитої і стали уніатами. Князь Іван після зречення став Яном-Карлом і на знак визнання нової віри виніс ікону «Споручниця грішних» і плащаницю Богородиці зі своєї молитовної кімнати.
Ігуменія Серафима забрала ці святині і хресним ходом віднесла в Корецький монастир. За переказами, матінка сильно плакала і просила брата одуматися, оскільки передчувала лихо. Так і сталося: брат виявився приречений на бездітність і рід князів Корецьких припинив своє існування.
За час свого керування монастирем, ігуменя Серафима повністю відновила обитель, заснувала притулок для дівчаток-сиріт, відновила роботу майстерень з живопису, позолоти куполів, позолоти по дереву, також запрацювали швейні майстерні.
У 1620 році матінка Серафима почала будівництво нового великого монастиря, оскільки Свято-Вознесенський не вміщав всіх черниць, які прагнули нести послух в обителі. Головним меценатом і патроном будівництва став митрополит Петро Могила. Так був заснований Свято-Троїцький жіночий монастир, який діє і понині.
Все своє майно і достатки своєї матері ігуменія Серафима відписала монастирю.
Померла перша настоятелька Свято-Троїцького жіночого монастиря в 1627 році.
Чин поховання звершив митрополит Петро Могила.
Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії
Количество просмотров: 155
Цей запис також доступний на: Russian