ЗВЕРНЕННЯ учасниць першого з’їзду матушок – дружин священнослужителів Черкаської єпархії УПЦ до всіх черкащанок
Дорогі черкащанки, жінки-співвітчизниці! Сьогодні в Черкасах відбувся першій в історії Черкащини з’їзд матушок — дружин священнослужителів, які пліч-о-пліч разом зі своїми чоловіками — православними пастирями — несуть високу місію служіння ідеалам Христової віри, добра, любові, милосердя. Ми зібралися, щоб спільно обсудити актуальні проблеми сучасності, об’єднати зусилля заради підвищення ролі православної жінки і дружини у церковному й суспільному житті, зміцнення споконвічних православних сімейних цінностей, передусім материнства, напрацювати програму скоординованих дій та співпраці на довготривалу перспективу.
Однак ми глибоко переконані у тому, що питання, які винесені у центр обговорення нами на цьому зібранні, стосуються не лише церковних жінок. Ніхто з нас, жінок, незалежно від релігійних, політичних та інших поглядів, не має морального права залишатися байдужими, спостерігаючи зростаючу пропаганду розпусти, намагання знівелювати роль, знищити ідеали здорової сім’ї як основи здорового суспільства, підмінити ці ідеали закликами до «толерантності», «терпимості» до всього того, що однозначно засуджується як гріх і розпуста — і не лише християнством, а й всіма традиційними релігіями, всіма класичними гуманістичними філософськими вченнями.
Православ‘я чітко визначило місце і надзвичайне покликання жінки в житті людства. З усіх покликань, якими жінка може служити суспільству, вище за все Святе Письмо ставить саме покликання жінки-матері: ним вона піднімає не лише власну гідність перед людьми, але і разом з тим здобуває особливу милість перед Творцем-Богом. «Жінка, — зауважує святий апостол Павел, — спасеться через народження дiтей, якщо буде у вiрi й любовi та в святостi з цнотою» (1 Тим. 2, 14).
Натомість у теперішній час, як ніколи раніше, ми чуємо голосні зітхання про «утиснення» жінки в сучасному суспільстві, про так звану емансипацію, про порушення її прав і свобод. Жінкам щосили намагаються нав’язати ідеї, які відводять її християнському покликанню другорядну роль, а то й взагалі закликають забути про це заради успішної кар’єри, збереження привабливої зовнішності, занурення у світ задоволень, багатства, комфорту і розкоші. З усіх телевізійних каналів, з усіх мереж Інтернету на жінку щодня, щохвилини, щомиті виливається величезний об’єм пропаганди, спрямований на те, щоби спантеличити її свідомість, покалічити психологію, витравити з неї жіночу природу, закладену Богом. Однак багатовікова історія людства яскраво і беззаперечно свідчить про те, що саме в узгодженні зі своєю природою, у виконанні свого материнського покликання жінка досягає найбільшої величі, найбільшої слави й святості. Прикладом цього може служити Пречиста Матір Божа, Яка оспівана Православною Церквою вище за всіх ангелів, херувимів і серафимів.
Шановні жінки-черкащанки! Від імені нашого сьогоднішнього зібрання ми закликаємо вас, дорогі, пам’ятати про нашу роль у житті суспільства, не вірити примарним обіцянкам здобути «райське життя» без Бога, без виконання Його вічних заповідей, без вірного служіння Йому, без побожного виховання наших дітей і внуків. Ми закликаємо вас з гідністю нести високе ім’я жінки: жінки-матері, жінки-соратниці своїх чоловіків, жінки-патріотки та жінки-хранительки сімейного затишку і любові. Єднаймо зусилля заради цього, заради укріплення віри Христової, заради процвітання рідної Черкащини, у славу Бога!
22 жовтня 2021 року,
м. Черкаси
Количество просмотров: 425
Цей запис також доступний на: Russian