ЗВЕРНЕННЯ Голови Місії – Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї митрополита Луганського і Алчевського Пантелеімона організаторам, учасникам та гостям Першого з’їзду матушок–дружин священнослужителів Черкаської єпархії УПЦ

Глава Місії Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї митрополит Пантелеімон (Поворознюк). Фото: family.church.ua

Ваше Високопреосвященство, дорогі матушки і сестри, шановні учасники та гості з’їзду!

Сердечно вітаю Вас із початком роботи Першого з’їзду матушок – дружин священнослужителів Черкаської єпархії УПЦ.

Під час дияконської хіротонії майбутній пастир знімає у вівтарі обручку і кладе її на престол. З цього моменту він заручений з Церквою, вищий пріоритет в його житті — служіння, до якого його покликав Господь. Але ось дружина священнослужителя свою обручку не знімає. Вона до кінця свого життя приймає цей стан речей: на першому місці у чоловіка — Церква, на другому — сім’я. Чи легко це прийняти?

В уяві більшості людей матушка — це еталон православної жінки, яка має бути скромною, слухняною, тихою, багатодітною. Також бажано, щоб мала корисні для служіння чоловіка навичками і здібності: могла читати за богослужінням, керувала хором і недільною школою, мала педагогічні здібності, володіла навичками флориста і дизайнера інтер’єру, щоб і в храмі, і вдома було затишно і красиво.

Все це дійсно важливо, але не варто забувати, що матушка, крім усього цього, ще й особистість, жінка, зі своїми потребами і можливостями, з творчими здібностями та потенціалом, і вона потребує їх реалізації не менше, ніж будь-хто інший.

Побудова подружніх стосунків, виховання і хвороби дітей, безгрошів’я, нерозуміння близьких, невлаштований побут та багато іншого. Навряд чи знайдеться сім’я, яка проживе життя, не зустрічаючись з цими випробуваннями, нажаль сім’ї священників не виняток.

Служіння дружини священика, матушкив чому воно полягає? Який він — хрест сучасної матушки? Як поєднувати традиційні обов’язки дружини священика і власну професійну та особисту реалізацію? Які життєві виклики повстають перед сім’ями священників сьогодні? Як достойно понести випробування? Як зберегти сім’ю? Куди звернутися в хвилини відчаю і де шукати розради та підтримки? Сьогоднішній захід покликаний допомогти знайти відповіді на ці та багато інших питань, познайомитися між собою, почути одна одну, сформувати коло взаємопідтримки.

Я щиро вдячний Вам, дорогий Владико Феодосій, за надане благословення і підтримку нових ініціатив єпархіального відділу у справах сім’ї ввіреної Вам єпархії, за можливість Місії долучитися до організації з’їзду та роботи такого важливого заходу — Першого з’їзду матушок — дружин священнослужителів Черкаської єпархії УПЦ.

Спішу запевнити Ваше Високопреосвященство, що Місія Синодальний відділ УПЦ у справах сім’ї і надалі готова сприяти розвитку єпархіального відділу у справах сім’ї, надавати методичну та консультативну підтримку як відділу так і окремим сім’ям які потребують підтримки в часи особистих випробувань або для реалізації схвалених Вами ініціатив.

Бажаю всім учасникам форуму щедрої допомоги Божої, плідної роботи, сімейного затишку і благословенних успіхів у всіх добрих справах і починаннях.

З любов’ю у Христі,
Пантелеімон