У Черкасах відбувся перший з’їзд дружин священнослужителів єпархії (+ВІДЕО)

22 жовтня у конференц-залі Черкаського міського Будинку культури ім. Івана Кулика відбувся Перший з’їзд матушок — дружин священнослужителів Черкаської єпархії. Форум зібрав понад сто жінок різного віку, які несуть цю велику місію перед Богом.

Після спільної молитви з’їзд відкрив митрополит Черкаський і Канівський Феодосій. У своєму слові владика акцентував увагу на значенні події, що відбувається, і подякував усім присутнім у залі за розуміння і підтримку необхідності такої зустрічі. Було оголошене Вітання учасникам форуму від Голови Місії Синодального відділу Української Православної Церкви у справах сім’ї Високопреосвященнішого Пантелеімона, митрополита Луганського і Алчевського.

Після цього слово було надане гостям, запрошеним для участі в роботі з’їзду.

Перед присутніми у залі виступили: співробітник Місії Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї, досвідчений педагог і психолог, дружина священика Анна Ружицька, яка окреслила коло проблем, які виникають у житті більшості церковних матушок. Марина Швед — гостя із Кам’янець-Подільського, теж матушка, мати чотирьох дітей, ініціатор створення недільних шкіл у віддалених сільських парафіях — поділилася досвідом із власного життя дружини священика.

Змістовим і надзвичайно пізнавальним була доповідь професора Київської духовної академії протоієрея Олексія Добоша, який висвітлив фундаментальні погляди православного віровчення на роль і місце матушки в духовному житті Церкви.

На завершення офіційної частини зустрічі було одноголосно прийнято Звернення учасниць Першого з’їзду матушок — дружин священнослужителів Черкаської єпархії Української Православної Церкви до всіх черкащанок.

Після перерви на каву учасницям з’їзду була запропонована культурна програма. Перед ними виступив хор священиків Черкаської єпархії, лунали авторські поезії, присвячені матушкам. А на завершення з успіхом виступив аматорський драматичний театр-студія «Різдво» із міста Олександрія, який представив свою виставу на духовно-аскетичну тему «Зазирни в своє серце». Одним з головних учасників у виставі був клірик Черкаської єпархії протоієрей Дмитрій Літвинов.

На закінчення вистави митрополит Феодосій щиросердно подякував учасникам студії за чудову виставу, вручив їм благословенну архієрейську Грамоту та запросив їх до себе в гості в єпархіальне управління: там відбулася екскурсія кафедральним Архангело-Михайлівським собором і тепле спілкування. Всі матушки — учасниці з’їзду — отримали пам’ятні подарунки у благословення від митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, а сам владика отримав букет квітів і торт від присутніх дружин священнослужителів Черкащини.

Прес-служба Черкаської єпархії