Архієпископ Феодосій відвідав визначні історичні місця Холодного Яру
14 квітня 2021 року, у середу 5-ої седмиці Великого посту, по завершенні Божественної літургії Передосвячених Дарів у храмі на честь ікони Божої Матері «Казанська» у м. Чигирин Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій в супроводі представників духовенства єпархії звершив нетривалу поїздку до Холодного Яру, де на місці знайомився з історією, природою та визначними місцями цього унікального краю.
Зокрема, владика оглянув рештки фортифікаційного валу городища скіфської доби, цікавився історією його виникнення та існування.
Мотронинське городище — городище скіфського часу VII — 2-ої половини V століть до н. е. Розташовувалося на краю великого лісового масиву в урочищі Холодний Яр поблизу села Мельники Чигиринського району Черкаської області. Виникло наприкінці VII століття до н. е. Найбільшого розвитку набуло у другій половині V століття до н.е.
Площа городища понад 200 га. Воно має форму овалу і складається з двох ліній укріплень: зовнішньої і внутрішньої. Трьома групами навколо нього розташовані курганні могильники із 80 насипів.
На городищі мешкало землеробсько-скотарське населення, яке входило до складу декількох територіальних общин на чолі з військовою аристократією. Певний прошарок складали ремісники і торгівці. Населення займалось землеробством, осілим скотарством, виробництвом залізних і бронзових речей, гончарством.
Мотронинське городище було важливим економічним, політичним, торговельним і релігійним центром Середнього Подніпров’я.
Владика Феодосій цікавився також історичними подіями, що зародилися на теренах Холодного Яру, зокрема періоду гайдамаччини та Коліївщини, коли православні козаки постали на захист своєї святої віри.
Біля пам’ятника холодноярським партизанам архієпископ Феодосій дізнавався про партизанський рух під час Другої світової війни.
Владика оглянув весінні паростки холодноярських рослин, які вже вкрили більшу частину цього лісового масиву.
Це вже не перша ознайомча поїздка архієпископа Феодосія до Холодного Яру. Нещодавно черкаський архіпастир відвідав хутір Буду, де молився на могилі безневинно розстріляних німецькими карателями місцевих жителів, оглянув 1000-літній дуб Максима Залізняка.
Прес-служба Черкаської єпархії
Количество просмотров: 150
Цей запис також доступний на: Russian