У перший день Великого посту архієпископ Феодосій звершив читання покаянного канону прп.Андрія Критського

15 березня 2021 року, у перший день цьогорічного Великого посту, Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій звершив Велике повечір’я з читанням першої частини Великого Покаянного канону преподобного Андрій Критського у кафедральному Михайло-Архангельському соборі. Владиці співслужили клірики собору.

Великий Покаянний канон святого преподобного Андрія Критського цілком справедливо вважається справжньою перлиною православного богослужіння. Саме читанням цього глибокого і щирого покаяння Матір-Церква відкриває ворота Святої Чотиридесятниці.

У перші чотири дні Великого Посту цей канон ділиться на чотири частини і читається на Великому повечір’ї. На Утрені у четвер п’ятої седмиці він читається повністю.

Великим цей канон називається головним чином через свою обширність. Якщо інші канони, як відомо, складаються із 30-ти тропарів,то великопісний канон Андрія Критського складається з 250-ти. Також великим канон називається через великий і глибокий покаянний зміст. Святі отці Церкви називають саме покаяння початком і головною умовою духовного життя, чому сприяє весь настрій Великого посту.

У вівторок 16 березня Високопреосвященніший владика Феодосій звершить читання 2-ої частини канону прп. Андрія Критського в Успенському соборі м. Золотоноша.

У середу 17 березня – архієрейське служіння з читанням 3-ої частини Великого Покаянного канону у храмі святого апостола Андрія Первозванного у м. Черкаси.

У четвер 18 березня – читання заключної 4-ої частини канону у Свято-Миколаївському Лебединському монастирі.

Прес-служба Черкаської єпархії

Август 2022