Архієпископ Феодосій освятив храм на Чорнобаївщині

13 вересня, у Неділю 14-ту після П’ятидесятниці, Високопреосвященніший архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій звершив велике освячення храму на честь святих жінок-мироносиць у селі Привітне, що знаходиться у Чоронобаївському районі.

Храм розташований у приміщенні колишнього сільського клубу, збудованого тут ще у середині 50-их років минулого століття. Своєї церкви в цьому селі не було, оскільки його формування і розвиток як окремої адміністративно-територіальної одиниці припав на радянську добу. Церковні богослужіння тут звершувалися й раніше, з початку 2000-их років, але саме сьогодні, з повним завершенням ремонтних робіт пристосоване приміщення остаточне набуло церковного вигляду і було освячено уставним чином.

Перед початком владика Феодосій розповів парафіянам про велике значення священнодійств, які звершуються під час освячення, і поздоровив присутніх з тим, що вони є безпосередніми свідками й учасниками радісної події народження храму Божого.

Після освячення Високопреосвященніший владика Феодосій у співслужінні кліриків Чорнобаївського благочиння очолив Божественну літургію, за якою нагородив настоятеля освяченого храму ієрея Олександра Байдака золотим наперсним хрестом: цією церковною нагородою засвідчені заслуги священика в пастирському служінні.

По завершенні Літургії владика вручив благословенні Грамоти Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого митрополита Онуфрія парафіянам, які найбільш активно допомагали святій справі, завдяки яким село Привітне відтепер має освячений храм. Слова щирої вдячності були сказані на адресу керівників місцевого сільського господарства СТОВ «Красенівське», а також голові асоціації фермерів Чорнобаївського району Петру Григоровичу Душейку та іншим добродіям.

Наприкінці владика звернувся до присутніх з проповідницьким словом і надав їм своє архіпастирське благословення.

Зазначимо, що це перший храм у Черкаській єпархії, освячення якого звершив Високопреосвященніший архієпископ Феодосій, призначений на місце спочилого митрополита Софронія.

Прес-служба Черкаської єпархії

« Лют