У день святкування 27-річчя з дня архієрейської хіротонії Предстоятеля УПЦ архієпископ Боярський Феодосій співслужив Блаженнішому митрополиту Онуфрію в Києво-Печерській лаврі (+ВІДЕО)

9 грудня 2017 року, у день 27-ї річниці архієрейської хіротонії Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулася Божественна літургія.

Богослужіння очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій. Його Блаженству співслужили митрополити: Бориспільський і Броварський Антоній, Тернопільський і Кременецький Сергій, Черкаський і Канівський Софроній, Миколаївський і Очаківський Питирим, Білоцерківський і Богуславський Августин, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Харьківський і Богодухівський Онуфрій, Почаївський Володимир, Запорізький і Мелітопольський Лука, Чернівецький і Буковинський Мелетій, Ізюмський і Куп’янський Єлисей; архієпископи: Бучанський Пантелеімон, Макарівський Іларій, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Яготинський Серафим, Кам’янський і Царичанський Володимир, Новомосковський Євлогій, Сєверодонецький і Старобільський Никодим, Боярський Феодосій, Конотопський і Глухівський Роман, Ірпінський Климент; єпископи: Шумський Серафим, Бердянський і Приморський Єфрем, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, Вознесенський і Первомайський Олексій, Олександрійський і Світловодський Боголєп, Шепетівський і Славутський Євсевій, Іванківський Кассіан, Хотинський Веніамін, Гостомельський Тихон, Баришівський Віктор, а також духовенство обителі та гості у священному сані з усіх куточків України.

Під час Літургії була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Після богослужіння  від імені архіпастирів, духовенства та усіх вірних Української Православної Церкви керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній привітав Предстоятеля з 27-річчям єпископської хіротонії, побажав міцного здоров’я та Божої допомоги у несінні хреста Предстоятеля. Блаженніший Владика подякував за привітання і попросив молитв для того, щоб гідно нести своє служіння:

“Сьогодні день, коли Господь мене грішного сподобив великої честі архієрейського сану. Я не можу похвалитися, що я прожив так, як Бог хоче. Старався по мірі своїх сил, але це було далеко від того, що вимагається від архієрея, який носить такий високий священний сан. Я прошу вас святих молитв і дякую вам за терпіння, яке ви до мене грішного проявляєте, і прошу щоб Господь по вашим молитвам направив “стопи мої по слову Своєму”(Пс. 118:133), щоб наступні роки мого служіння й життя були гідні перед Богом, щоб ми усі досягли тієї великої мети, тих священних границь, заради яких Господь створив людину, і вічного спасіння у Христі Іісусі, Господі нашому”.

Після многоліття всі присутні у храмі підходили до свого Архіпастиря з привітаннями.

Нагадаємо, що у 1990-му році Його Блаженство був висвячений в єпископа Чернівецького і Буковинського. На ввіреній йому кафедрі він звершував архіпастирський послух протягом 24 років, після чого, 13 серпня 2014 року, Собором єпископів УПЦ був обраний Предстоятелем Української Православної Церкви.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ