Архієпископ Феодосій звершив літію на братській могилі мирних жителів, розстріляних німцями під час Другої світової війни

17 січня 2021 року, в рамках програми свого архіпастирського візиту до Свято-Троїцького Мотронинського монастиря, архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій по завершенні Божественної літургії звершив літію на братській могилі мирних жителів хутору Буда, який знаходиться неподалік монастиря на території Холодного Яру.

Трагедія сталася влітку 1943 року, коли німецькі карателі розстріляли всіх місцевих селян, помстившись у такий звірячий спосіб партизанським загонам, які діяли в тилу ворога.

Владика та присутні разом з ним священики вклонились пам’ятнику, встановленому на місці поховання безневинних жертв.

На зворотному шляху архієпископ Феодосій оглянув також місце паломництва численних гостей не лише з України, а й всього світу: 1000-літній дуб, більш відомий як «Дуб Максима Залізняка». Нині це історичне дерево знаходиться під охороною держави, постійно доглядається. Владика цікавився холодноярською історію, пов’язаною з цим легендарним деревом.

Прес-служба Черкаської єпархії