Архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій звершив Літургію в Неділю 3-ю Великого посту

4 квітня, в Неділю 3-ю Великого посту, Хрестопоклонну, архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій звершив Божественну Літургію в Свято-Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси. Його Високопреосвященству співслужило духовенство собору.

Весняне святкування на честь Хреста Господнього бере початок ще з далекого VII століття. В ході ірано-візантійської війни Чесне Древо було захоплене персами. Але імператор Іраклій переможно завершив 26-річну війну з царем Хозроєм, а Хрест власноруч урочисто вніс у Єрусалим. З того часу починають святкувати річницю повернення великої святині. Невдовзі це свято отримує загальноцерковне значення і набуває нового змісту. Провівши у пості вже три тижні, людина втомлюється, виснажується і може впасти духом. Аби підтримати вірних, Церква нагадує нам про хресний подвиг Спасителя. А оскільки він нерозривно пов’язаний з Воскресінням, то християни, згадуючи радість Христової Пасхи, підбадьорюються і з новими силами продовжують нести подвиг посту.