Божественна літургія в Неділю 23-ю після П’ятидесятниці в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси

12 листопада 2023 року, в Неділю 23-ю після П’ятидесятниці, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси.

Преосвященному владиці співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, ключар кафедрального собору протоієрей Олексій Демченко та духовенство собору.

На богослужінні було прочитано молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Наприкінці Літургії з проповіддю до парафіян звернувся клірик кафедрального собору протоієрей Сергій Медведь. Священик описав плачевний стан душ жителів Гадаринської місцевості, де Христос зцілив біснуватого. Протоієрей Сергій закликав вірян остерігатися духовної смерті, яка виступає наслідком гріховного життя.

***

Затьмарена дияволом душа грішника, увірувавши в Христа, оновлюється. Людина, яка старанно бореться з гріхом, стає, за словом апостола, “новим творінням”: світлим, чистим, добрим і люблячим.

Ця зміна відбувається миттєво або поступово. Найчастіше потрібно достатньо часу, щоб гріховна скверна, як засохла фарба, зійшла з полотна серця зусиллям волі людини, за сприяння Божого.

Але буває, що перетворена вірою людина змінюється миттєво, як згадуваний сьогодні гадаринський біснуватий. До пришестя Христа страждалець важко мучився від бісівської одержимості. Коли Господь вигнав із нього легіон нечистих духів, зцілений відразу ж виявив бажання піти слідом за Спасителем. Отримавши від Бога благословення не залишати Батьківщину, він з такою ж ревністю взявся проповідувати благу звістку про чудеса Божі невіруючим городянам.

Коли Господь торкається нашої душі, Він спонукає нас до якнайшвидшої зміни способу життя з гріховного на праведний. І якщо ми відповідально і ревно поставимося до справи спасіння своїх душ, Бог допоможе нам стати новим творінням, яке носить Його святий образ.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ